Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Angajam Strungar/Frezor

Descriere

CANDIDATUL IDEAL:
-Studii medii (liceu / şcoală profesională) cu profil de prelucrător prin aşchiere sau calificare la locul de munca;
-Certificarile speciale constituie un avantaj;
-Alte calificari in domeniul electro-mecanic, constituie avantaj;
-Cunostinte de desen tehnic;
-Sa fie familiarizat cu utilizarea subdiviziunilor metrice (sutimi, microni);
-Atentie sporita la detalii, indemanare, precizie;
-Persoana muncitoare, dornica de a invata si de a progresa, atat personal, cat si profesional, dispusa a se califica la locul de munca (Makita asigura calificarea).

DESCRIEREA JOBULUI:
-Studiaza desenele de executie in baza comenzii primite pentru a evalua specificatiile reperelor de prelucrat si pentru a stabili tehnologia de prelucrare detaliata pe operatii, scule si materiale necesare;
-Verifica respectarea normelor de calitate ale produselor realizate si remediaza deficientele aparute;
-Asigura mentinerea functionarii corecte a aparatelor si instrumentelor de masura si de control conform instructiunilor de lucru specificate.
-Efectueaza masuratori periodice pentru determinarea incadrarii in tolerante, introduce ajustari ale parametrilor de proces, verifica prima piesa;
-Respecta principiile metodei 5 S (sortare, setare, stralucire, sustinere, supervizare).

DESPRE NOI:
Makita EU produce o gama extinsa de scule electrice.
In Romania inepe fabricarea de scule in martie 2007. Aceasta unitate de productie devine cea mai importanta din Europa. In Romania, compania are peste 1500 de angajati si produce aproximativ 400.000 de scule electrice portabile pe luna.

In prezent, angajam personal calificat in meseriile: mecanic, electromecanic, electrician, prelucrator prin aschiere (frezor, strungar, rectificator) si sculer matriter.

BENEFICII:
-Transport asigurat;
-O masa pe zi, la cantina societatii;
-Prime de sarbatori;
-Prime de prezenta;
-Bonus de evaluare si vechime;
-Dezvoltare personala si profesionala;
-Stabilitatea locului de munca si posibilitate de avansare, in functie de calificare si experienta;

Conditii foarte bune de lucru (se lucreaza in spatiu de interior, foarte bine ventilat, cu o temperatura constanta 22 - 24 grade C, indiferent de anotimp);

Trimiteti CV-ul la adresa de e-mail sau contactati numarul de telefon

Puteti gasi mai multe informatii si pe site-ul nostru: www.makitajobs.ro

Va notificam prin accesarea link-ului urmator: http://makitajobs.ro/notificarea-prelucrarii-datelor/ privind modul in care noi, S.C. MAKITA EU va procesam datele personale, în calitate de controlor de date, măsurile și procesele folosite, pentru a asigura o protecție adecvată.

Sediul fabricii Makita:
Blvd. I.C.Bratianu 164, Branesti - Ilfov - ROMANIA

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.

    Mihai Paraianu

    Vezi toate anunturile