Trimite

Electricieni, Frigotehnisti, Instalatori

Descriere

Candidatul ideal
Minim atudii medii absolvite cu diploma;
Autorizatie valabila;
Experienta de lucru de minim 1-2 ani pe un post de: Electrician / Frigotehnist / Instalator ;
Cunostinte aprofundate de lucru in acest domeniu;
Capacitate de lucru in echipa si deschidere catre comunicare;
Descrierea jobului
Electricieni:

Intretine /monteaza/ efectueaza revizii pentru instalatii electrice interioare si exterioare pentru uz general;
Monteaza / intretine instalatii electrice aferente echipamentelor din dotarea cladirilor;
Confectioneaza, monteaza / intretine si verifica instalatii de paratrasnet si prize de pamant;
Executa masurarea parametrilor electrici la instalatiile intretinute / montate;
Identifica si executa lucrari de remediere a defectiunilor de orice tip aparute la instalatiile montate/intretinute, conform procedurilor/normativelor;
Scoate de sub tensiune echipamentele electrice conform normelor tehnice de securitatea muncii si a celor de Situatii de urgenta;

Frigotehnisti:
Efectueaza curatatirea (toaletarea) aparatelor (ex.: spalare/curatare/inlocuire filtre, vaporizatoare, condensatoare);
Efectueaza refacerea izolatiilor tevilor (cand este cazul si numai dupa acceptul clientului);
Efectueaza verificarea etanseitatii traseelor de conducte;
Verifica presiunea in instalatie cu ajutorul bateriei de manometre;
Efectueaza setul de masuratori specifice;
Verifica functionarea echipamentelor si a instalatiilor deservite in urma efectuarii Reparatiilor/inlaturarii neconformitatilor;
Completeaza documente care atesta efectuarea interventiei;
Transmite la sediu in cel mai scurt timp documentele conform procedurilor companiei;

Instalatori:
Intretine/monteaza instalaţii interioare de apă rece şi caldă pentru uz menajer;
Intretine/monteaza instalaţii pentru stingerea incendiilor;
Intretine/monteaza utilajele folosite în instalaţiile de canalizare;
Intretine/monteaza utilajele folosite în instalaţiile de ventilare şi condiţionare a aerului;
Execută lucrări de remediere a defecţiunilor de orice tip apărute la instalaţiile montate / intretinute;
Urmareste permanent respectarea parametrilor de calitate impusi prin procedurile specifice de lucru sau prin instructiunile tehnologice;
Indeplineste si alte sarcini in cadrul Companiei;
Raspunde de calitatea si de corectitudinea lucrarilor prestate;
Raspunde de modul in care pastreaza si depoziteaza materialele necesare efectuarii lucrarilor specifice;
Realizarea sarcinilor o va face cu atentie astfel incat sa nu expuna la pericole de accidentare propria persoana sau pe cei din jur;
Efectueaza lucrul numai dupa ce si-a luat toate masurile de evitare a riscurilor, in conformitate cu politica organizatiei, legislatia si normele de sanatate si securitate in munca specifice locului de munca;
Raspunde administrativ, material si penal dupa caz de prejudiciile aduse societatii;

Anunturi recomandate

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.

    Corneliu Munteanu

    Vezi toate anunturile