Trimite

Asistent achizitii

Descriere

Responsabilitati:
• asigura comanda de materiale stocabile si nestocabile la furnizorii agreati/selectati
• urmareste derularea comenzilor de la plasare pana la receptie. Tine legatura cu furnizorii
• informeaza Responsabilul de Stoc despre statutul livrarii materialelor: data livrarii (in concordanta cu necesitatile departamentului si ale clientilor)
• introduce comenzile in sistemul electronic
• creaza articole in sistemul electronic
• verifica, din punct de vedere al corectitudinii, informatiile continute de cataloagele companiei (coduri, denumiri, pret, text);
• intocmeste diverse analize si rapoarte solicitate de echipa de Achizitii;
• intocmeste rapoarte de stoc si analize specifice departamentului;
• monitorizeaza si gestioneaza nivelul stocului de produse pentru mentinerea lui in limitele agreate;
• comanda produse catre furnizori pe baza vanzarilor si in concordanta cu limitele de stoc agreate la nivel de companie;
Cerinte:
• experienta profesionala de minim 1 an;
• cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu (scris si conversational), limba italiana constituie avantaj;
• cunostinte operare PC (Microsoft Office: Excel, Word, PowerPoint);
• studii superioare;
• abilitati necesare ocuparii postului: rapiditate in gandire si actiune, capacitate de analiza si sinteza a informatiilor, prioritizare a activitatilor, buna comunicare la toate nivelele ierarhice, sociabilitate, implicare si rezistenta la stres.
Beneficii:
• pachet salarial motivant
• asigurare medicala privata
• decont transport;
• tichete de masa;
Program de lucru: L-V.

Anunturi recomandate

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.