Vrei sa primesti notificari de la Romjob?
Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Administratie Bistrita-nasaud

  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 50 / 20

  • Responsabilități: Gestionarea materialelor și a produselor finite din depozit; Realizarea recepțiilor conform normelor în vigoare, pe baza actelor însoțitoare; Depozitarea materialelor pe loturi de calitate și pe sortimente; Eliberarea produselor finite din gestiune pe baza comenzilor și a contractelor aprobate. Cerințele postului: Studii medii (avantaj profil economic); Utilizare PC nivel mediu; Experiență pe un post similar sau/și în utilizarea programelor de gestiune a stocurilor-constituie avantaj; Abilități de organizare și planificare; Responsabilitate și seriozitate. Atestat de Stivuitorist - constituie avantaj; Beneficii Salariu atractiv; Tichete de masă; Bonusuri și prime; Transport asigurat sau decont combustibil; Asigurarea viață /risc și accidente; TERAPLAST SA are o istorie de peste 120 de ani și este unul dintre cei mai mari procesatori de PVC din România și unul dintre cei mai importanți producători români de materialeentru piața construcțiilor. Portofoliul de produse al TERAPLATST SA este structurat pe trei linii de business: Instalații & Amenajări, profile de Tâmplărie PVC și granule plastifiate. TERAPLAST SA este compania-mamă a Grupului TeraPlast, grup care include companiile TeraSteel, TeraGlass, Depaco Wetterbest, TeraPlast Ungaria și TeraSteel Serbia.

  • 3

    Daca: - ai abilitati de comunicare bine dezvoltate, - cunosti limba engleza la nivel conversational, - cunosti pachetul Office (excel- nivel mediu) - ai studii medii/ superioare sau in curs si vrei sa lucrezi intr-o companie cu capital romanesc recunoscuta si la nivel international, Vino in echipa noastra! Alaturi de noi vei: -Monitoriza activitatea de transport marfa -Gestiona baza de date a marfurilor (mentinerea acesteia la zi) -Cauta si propune noi modalitati de imbunatatire a procesului Beneficii: Pachet salarial atractiv si motivant

  • Compania Teraplast, cea mai mare entitate a Grupului Teraplast, este in prezent cel mai mare procesator de PVC din România și unul dintre cei mai importanți producători romani de materiale pentru construcții, instalații și amenajări. Descrierea postului A. Control acces: • Asigură accesul persoanelor/autoturismelor în incinta companiei conform regulamentului, dispozițiilor și instrucțiunilor de lucru primite; • Legitimează, înregistrează și îndrumă persoanele externe la intrarea în companie; • Verifică, înregistrează și direcționează autoturismele care intră în zona de control; • Informează angajații companei/colegii de la alte puncte de control legat de sosirea persoanelor/autoturismelor, în funcție de scopul acestora; • Informează Managerul de Securitate și persoanele vizate asupra incidentelor și acordă suport pentru soluționarea acestora, în limita atribuțiilor postului. B. Dispatch • Supraveghează în permanență camerele, barierele și obiectivele pe care societatea le are pe teritoriul României; • În cazul depistării unor incidente la obiectivele supravegheate, comunică și acționează conform protocolului aferent fiecărui obiectiv; • Menține legătura cu societatea de intervenție rapidă și cu punctele de lucru din țară; • Menține comunicarea cu transportatorii, în afara programului personalului desemnat; • Oferă suport colegilor de la control acces, conform dispozițiilor primite; Cerințele postului • Studii medii; • Experiență pe un post similar; • Cunoștințe utilizare PC - nivel mediu; • Disponibilitate pentru program în schimburi/inegal • Absolvirea cursului “Servant pompier” – constituie avantaj • Abilități de comunicare, organizare și planificare; • Atenție la detalii, responsabilitate și seriozitate. Beneficii: • Pachet salarial atractiv; • Tichete de masă; • Spor de noapte, spor de weekend (în funcție de programul de muncă); • Transport asigurat sau decont combustibil; • Asigurarea viață /risc și accidente; • Stabilitate într-o companie românească.

  • Dacă vrei un loc de muncă în care să îți dezvolți pasiunea, dacă vrei un loc de muncă stabil, dacă ești pasionat de lucrurile frumoase făcute cu grijă și din dragoste, acum ai ocazia să îți urmezi visul Referent Economist Cerințele postului: - Studii superioare economice - Gestiune, reprezintă un avantaj); - cunoștințe operare PC – pachet MS Office; - bune cunostinte de fiscalitate - seriozitate, punctualitate; - excelente abilități de comunicare; - persoană cooperantă, echilibrată; - atenție la detalii; - spirit de echipă; Obligațiile postului: - Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa in lei si valuta; - Contabilizeaza si inregistreaza deconturile; - Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile - Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile de amortizare; - Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile; - . Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor; - Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari ; - Verifica si corecteaza jurnalul de vanzari; - . Intocmeste lunar decontul de TVA pe baza jurnalelor; - Verifica schimbarile legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie; - Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora; - Colaboreaza din punct de vedere informatic la intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale; - Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului, pentru clienti interni si externi; - Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile; - Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica Salariu atractiv; Bonusuri în funcție de rezultate; Cursuri de formare. CV-urile se trimit pe adresa de mail:

  • Suntem o instituție financiară individuală calificată pentru fiabilitatea noastră și pentru viteza noastră, ajutăm persoanele care doresc să investească sau să rezolve o problemă financiară personală să aibă finanțări apropiate de structura noastră. Avem o colaborare directă cu mai multe bănci și avem toate ordinele să vă acordăm un împrumut de la 2500 € până la 3.500.000 € la 3% în mai puțin de 72 de ore dacă colaborați bine. Pentru mai multe informații, scrie-ne pentru a specifica suma pe care o poți doresc să împrumute de la adresă. Următorul e-mail: Whatsapp: +40752837234

  • Salveaza cautarea