Vei fi notificat de cate ori:

Atentionare!

Pentru a aplica cu CV trebuie sa ai completat minim 60%.
Vei fi redirectionat spre pagina de editare Micro CV.

Completeaza MicroCV

Sunt interesat/a de acest loc de munca.
Va trimit in atasament CV-ul meu.

Poti edita MicroCv-ul tau aici inainte sa il trimiti.

Trimite

Manager Achizitii Piatra Naturala

Repostat automat
Specificatii
Numele companiei SC ArtGranit SRL
Tip job full time

ARTGRANIT companie specializata in prelucrarea pietrei (Granit, Marmura, Quartz, Ceramica) cauta un coleg(a) dinamic, cu spirit comunicativ si bune abilitati de negociere pentru postul de Specialist Achizitii.
Responsabilitati:
Achiziționarea produselor / serviciilor necesare procesului de Productie si al bunei functionari a companiei, la cel mai bun cost total, în conformitate cu calitatea, termenele de livrare și alte cerințe;
Negocierea termenelor de plata, pret si alte criterii contractuale, in limitele stabilite (valoare contract), atat cu furnizorii romani, cat si cu cei externi;
Realizarea unei clasificari a contractelor active in functie de valoare, tipul de servicii, unicitate;
Constructia si actualizarea rapoartelor privind performanța furnizorilor, pentru a asigura conformitatea cu obiectivele de management ale furnizorilor (cost, calitate, service, livrare);
Cautarea de furnizori alternativi pentru contractele active;
Realizarea unei analize de risc privind furnizorii strategici si cautarea de backups / planuri de rezerva;
Elaborarea unei strategii pentru asigurarea continuitatii stocurilor si serviciilor strategice, pentru evitarea blocajelor in functionare;
Colaborarea cu celelalte departamente, pentru determinarea corecta a specificatiilor bunurilor si serviciilor care vor fi achizionate, pe baza unei foarte bune intelegeri a nevoilor si a specificatiilor.
Descrierea jobului
Candidatul Ideal:
Background tehnic (ex. inginerie mecanica), in vederea cunoasterii pieselor de baza necesare utilajelor de Productie si capacitatea de a intelege specificatiile angrenajelor complexe
Experienta practica in achizitii.
Cunostinte solide de MS Office, CRM
Orientare catre client, catre rezultate; rezolvarea problemelor
Excelente abilitati de comunicare, negociere si de lucru in echipa.
Beneficii:
salariu competitiv
prima de concediu
prima de Paste si de Craciun
Descrierea companiei
ARTGRANIT este al doilea mare jucator pe piata prelucrarii de piatra naturala si composite, ceramice din Romania. Este companie detinuta, majoritar, de fonduri de investitii straine si romanesti si condusa de o echipa de management profesionist. Compania a trecut printr-un amplu proces de restructurare operationala si financiara, reusind in ultimii 5 ani triplarea cifrei de afaceri si a cotei de piata.

    Aplica acum cu MicroCV
    SC ArtGranit SRL

    Vezi toate anunturile