Vei fi notificat de cate ori:

MicroCv-ul tău nu este încă complet.

Durează doar câteva minute să îl completezi.
Partea bună este că îl completezi o singură dată și poți aplica rapid, de câte ori dorești, cu acesta.
Completeaza MicroCV Durează doar câteva minute

Sunt interesat/a de acest loc de munca.
Va trimit in atasament CV-ul meu.

Poti edita MicroCv-ul tau aici inainte sa il trimiti.

Trimite

Declarant Vamal

Specificatii
Numele companiei Gi Group
Tip job full time
Descriere

Locatie job: Arad

Program de lucru: 9:00 - 17:30 L - V

Departament: Logistica

Cerinte:

Minim 3-5 ani experienta pe un post similar;
Cunostinte operare PC Excel, sistem vamal, documente vamale;
Studii medii/superioare finalizate;
Cunostinte limba engleza la nivel mediu;
Ablitati organizationale;
Permis categoria B;
Persoana serioasa si implicata.

Descrierea jobului:

Preia în lucru, direct de la cărău , documentele necesare vămuirii la import / export / tranzit pentru clien ii frecven i; sau de la Seful de Agen ie, pentru clien ii noi sau ocazionali;
Elaborează / intocmeste Declara iile vamale în conformitate cu Instruc iunile de Lucru si Procedurile de vamuire;
Men ine legătura cu departamentul financiar, casieria i secretariatul din cadrul Biroului Vamal;
Anexează declara iei vamale toate documentele prevăzute de către legisla ia în vigoare;
Pastreaza, arhiveaza si inregistreaza complet si la timp operatiunile vamale derulate in cursul fiecarei saptamani;
Completeaza zilnic in registrul declaratiilor vamale de import / export toate informatiile referitoare la operatiunile vamale derulate in cursul acelei zile;
Facturează serviciile prestate clien ilor conform contractelor de comision în vigoare sau a dispozi iilor conducerii companiei;
Încaseaza sumele plătite de către client, in lei si valuta, fie pentru facturile de servicii, fie pentru drepturile vamale plătite în numerar si elibereaza chitante pentru sumele incasate;
Urmăre te achitarea în termen de către clien ii societă ii a tuturor debitelor, a facturilor neîncasate în baza fi ei contului;
Verifică încasarea sumelor urmărite.

Beneficii:

Tichete de masa;
Prima de Craciun si Paste;
Trasportul decontat sau asigurat.

    Aplica acum cu MicroCV