Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Angajam reprezentant showroom

Compania GTA Business Development SRL isi desfasoara activitatea de distributie corpuri de iluminat cu LED si produse SMART la nivel national. Compania detine un showroom in Bucuresti, spatios si frumos amenajat, unde sunt prezentate produsele V-TAC (produse importate din Bulgaria).
Responsabilitati
• Preia si gestioneaza vizitatorii/clientii din showroom si le ofera suport privind identificarea celor mai potrivite produse/solutii pentru nevoile lor;
• Dezvolta relatii pozitive si de durata cu vizitatorii/clientii showroom-ului;
• Preia si verifica marfa de la furnizori si curieri;
• Pregateste marfa si colete pentru livrare inclusiv documente de transport (AWB);
• Emite documente necesare livrarii: bonuri fiscale, facturi fiscale, avize si alte documente (daca e cazul);
• Incheie si urmareste derularea comenzilor si livrarea produselor;
• Se asigura de buna functionare a echipamentelor din showroom in vederea realizarii de demonstratii clientilor;
• Invata si prezinta practic produsele din portofoliu in showroom-ul firmei;
• Invata si cunoaste modalitatile de lucru in sistemele de operare ale companiei;
• Realizeaza prezentari tehnice, demonstratii practice si oferte comerciale;
• Ofera suport procesului de ofertare pentru clienti;
• Suna periodic clientii informandu-i asupra ultimelor oferte;
• Indeplineste obiective stabilite individual si in echipa, raporteaza catre superiorul ierarhic
Profil
• Job full-time, nu sunt acceptati studenti la zi sau persoane cu alte angajamente
• Studii universitare absolvite
• Operare PC obligatoriu (comunicare pe email, intocmire oferte, emiterea de facturi etc.);
• Avantaj: experienta anterioara in domeniul vanzarilor/client service (de tip retail/showroom);
• Bune abilitati de comunicare eficienta: ascultare activa, intelegere nevoi, exprimare clara a ideilor, asertivitate, bune maniere, atentie distributiva, responsabilitate, spirit de initiativa, atitudine orientata catre client, organizare, adaptabilitate, capacitate si disponibilitate de a invata lucruri noi si a se acomoda la schimbare
• Fire tehnica si practica pentru intelegerea echipamentelor;
• Placerea de a lucra in domeniul vanzarilor, abilitati de vanzare;
• Capacitate de lucru cu cifre si informatii despre produse;
• Abilitati de lucrul in echipa
• Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
• Avantaj cunostinte aplicatii software (Dialux, autocad etc.) - nu sunt obligatorii.

Beneficii
• Instruire de specialitate in echipamentele si produsele firmei, mediu de lucru decent si corect;
• Program 9-18:00, din care 1 ora pauza masa, sambata si duminica nelucratoare;
• Oportunitati pentru avansare profesionala;
• Telefon de serviciu.

Adauga CV

Fisiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt, avi, mp4, cu o marime maxima de 10Mb.