Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Business Developer

Descriere

Ce ar trebui sa faci la noi ?
• Dezvoltarea retelei de parteneri national si european
• Colectarea de informatii din piata, propunerea de solutii de promovare si dezvoltare a afacerii in zona de fashion
• Intocmirea ofertei comerciale si contactarea potentialilor clienti
• Finalizarea procesului de ofertare, negociere, vanzare conform planului stabilit de catre companie
• Intocmirea rapoartelor de activitate zilnic si saptamanal pe vanzari
• Implementarea strategiei si a planului de vanzari stabilit
• Construirea de relatii comerciale, promovarea imaginii companiei in mediul de bussines national

Ce calitati ti-ar trebui pentru job ?
• Foarte bune abilitati de negociere si relationare interpersonala
• Abilitati de planificare a propriei activitati, autodisciplina
• Gandire logica, analitica , strategica ( Intocmirea unui plan de atinge a obiectivelor)
• Capacitate crescuta de invatare, orientarea catre client
• Experienta in vanzari
• Limba engleza -avansat
• Comunicare, Entuziasm, Abilitati prezentare
• Abilitati de lucru pe internet, PC, pachet Microsoft Office, mail.

Ce responsabilitati vei avea in companie ?
• Creaza baza de date cu toate magazinele de profil la nivel national si european, online si offline
• Identifica targuri de profil la nivel european in zona de fashion
• Identificarea potentialilor si initierea procesului de vanzare
• Abordarea potentialilor clienti, identificarea persoanelor de decizie si stabilirea intalnirilor cu acestia
• Negocierea si finalizarea procesului de vanzare, fallow up
• Dezvolta relatii cu furnizorii
• Urmareste incasarea comenzilor si propune discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.
• Preia toate comenzile online si offline de produse si directioneaza catre Departamentul Productie, comenzile in vederea livrarii in timpul stabilit.
• Pastreaza legatura cu furnizorii de materie prima si asigura o buna aprovizionare a Productiei cu materialele prevazute in colectie inclusiv auxiliare.

• Realizarea obiectivelor de vanzari
• Mentinerea legaturii cu clientii existenti in scopul cresterii volumului de vanzari si a cunoasterii tuturor solicitarilor acestora
• Urmareste implementarea in piata a imaginii comapniei
• Verifica calitatea produselor si serviciilor livrate de partenerii din zona

Ce beneficii ai avea la noi ?
• Pachet salarial de baza
• Bonus in functie de target
• Laptop
• Telefon mobil

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.