Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Consultant turism, agent de turism HOLA TOURS

Agentia Hola Tours a fost infiintata in septembrie 2019 si se va deschide in Zalau in aceasta primavara. Vrem sa punem accent in primul rand pe echipa pentru ca atmosfera la locul de munca este extrem de importanta pentru noi.
Daca nu ai experienta in acest domeniu dar iti doresti sa inveti si crezi ca ti-ar placea te sprijinim noi! Cel mai important este sa iti doresti si sa ai ambitie!

Candidatul ideal
Atitudinea pozitivă, spiritul competitiv, dorinta de a face performanta, spiritul de echipă sunt calitati umane pe care le apreciem, în mod deosebit, în cadrul echipei noastre.
In plus sunt necesare urmatoarele:
• Cunostinte solide de operare PC
• Excelente abilitati de comunicare si planificare;
• Cunostinte de cultura generala din domeniul geografiei;
• Studii superioare – specializarea turism reprezinta un avantaj;
• Limba engleza sau germana – cel putin nivel mediu (o alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj).

Descrierea jobului
• Intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne si a biletelor de avion;
• Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii si cu agentiile colaboratoare;
• Atragerea de noi clienti
• Rezervarea serviciilor turistice si biletelor de avion solicitate;
• Urmarirea derularii actiunii turistice;
• Intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie;
• Deservirea cu promptitudine si profesionalism a fiecarui client sau potential client.
• Utilizarea sistemelor de rezervare

Beneficii:
• Mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa
• Traininguri specifice pentru fiecare proiect, respectiv traininguri individuale pentru dezvoltarea personala;
• Teambuilding-uri periodice si activitati periodice realizate impreuna cu echipa;
• Posibilitati de promovare in cadrului agentiei Hola Tours;
• Pachet salarial motivant in functie de experienta.

What to do next:
Scrie-ne ce ai facut pana acum si cum iti imaginezi ca vei ajuta agentia Hola Tours sa se dezvolte si sa converteasca primii prospecti in clienti fideli!

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.