Trimite

Lucrator Comercial - Horezu

Suntem o echipa energica si ambitioasa, dar din motorul nostru lipseste o piesa importanta.
Ne dorim ca viitorul coleg sa se alinieze rapid la standardele noastre, astfel incat sa putem lucra intr-un mediu ambiental placut, punand pe primul plan satisfactia clientilor nostri.
RESPONSABILITATI:
 Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor companiei ROTAKT;
 Preluarea comenzilor primite si promovarea produselor prin atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii;
 Derularea activitatii de gestionare a magazinului: etichetarea marfurilor, verificarea preturilor, inventarierea produselor aflate in gestiune;
 Aprovizionarea corecta si eficienta, in conformitate cu standardele companiei, a spatiilor de expunere si depozitare din magazin;
 Expunerea marfurilor pe rafturi si rearanjarea acestora ori de cate ori este nevoie;
 Servirea amabila si orientata către client;
 Depozitarea si manipularea corespunzatoare a marfurilor;
 Insusirea cunostintelor cu privire la produsele si caracteristicile lor tehnice;
 Intretinerea si utilizarea corespunzatoare a mijloacelor din dotare;
 Furnizarea de informatii valide si exacte despre produsele disponibile si ofertele promotionale existente;
 Colaborarea cu specialistii Departamentul Tehnic si cel Logistic/Aprovizionare in vederea optimizarii procesului de vanzare;
 Urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si luarea masurilor necesare pentru a incasa la timp;
 Utilizarea corecta a casei de marcat, a programului de gestiune si a instrumetelor de plata.

Viitorul coleg este cu atat mai valoros daca are:
 Experienta in contabilitate primara (avantaj)
 Bune abilitati de comunicare si relationare;
 Foarte bune aptitudini de rezolvare a problemelor;
 Cunostinte bune de utilizare calculator;
 Inclinatie spre domeniul tehnic;
 Orientare catre gasirea de solutii;
 Flexibilitate in lucrul cu clientii;
 Experienţă profesională minim 2 ani în domeniul comercial;

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, asteptam CV-ul pe adresa de e-mail sau il poti depune personal la magazinul nostru din Horezu, Str. Tudor Vladimirescu, Nr.76, de luni pana vineri, in intervalul orar 08:00 – 17:00.

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.