Reprezentant vanzari - senzori si elemente de automatizare industriala

Descrierea jobului
- Viziteaza clientii noi si clientii activi, de pe zona atribuita;
- Dezvolta baza de date de clienti: cauta clienti noi, obtine informatii relevante si promoveaza produsele din gama E+E ELEKTRONIK, MICRO DETECTORS, HELMHOLZ, UNIVER, INSERT DEAL, SANTERNO, INSEVIS, FORSIS, NEUROCHECK
- Stabileste, mentine si intretine relatiile cu clientii existenti;
- Sustine prezentari tehnice;
- Evalueaza baza de date activa cu privire la potential;
- Mentine o legatura stransa cu personalul tehnic si achizitii;
- Inchide procesul de vanzare si furnizeaza suport in after-sales;

Cerinte:
- Studii superioare în domeniul tehnic de preferat, avantaj cunoastere elemente de automatizare industriala;
- Constituie un avantaj cunoasterea limbii engleze si/sau germane - vorbit si scris;
- Experienta in vanzari - de preferat in industrie - minim 2 ani;
- Capacitate de coordonare, organizare si planificare
- Detinator permis de condudere categoria B
- Sa se exprime in mod adecvat, sa aiba o atitudine respectuoasa, sa acorde atentie, sa asculte activ si sa incurajeze o atmosfera conversationala deschisa
- Sa fie o persoana orientata spre rezolvarea problemelor
- Disponibilitatea la deplasări
Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Dezvoltare profesionala ( cursuri in cadrul companiei si la producator, in tara si in strainatate,);
- Avantajul de a lucra in cadrul unei echipe tinere, dinamice si motivate;

Descrierea companiei
Suntem partenerii oficiali pentru Romania ai urmatorilor producatorilor: E+E ELEKTRONIK, MICRO DETECTORS, HELMHOLZ, UNIVER, INSERT DEAL, SANTERNO, INSEVIS, FORSIS, NEUROCHECK.

Trimite CV-ul tau la adresa: – cu subiectul “Reprezentant vanzari”

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.