Trimite

Acest anunt nu mai este activ pe site!

Director de vanzari

Descriere

Candidatul ideal
Studii superioare;
Analitic, bun organizator, loial, sincer;
Orientat catre success si eficientizarea sarcinilor;
Abilitati in comunicare
Experienta relevanta in vanzari domeniul piese auto si accesorii sau bransa auto de minim 3 ani;
Buna cunoastere a pietei din zona in care activeaza si, implicit a retelelor de magazine;
Portofoliu de clienti activi pe zona arondata;
Atitudine proactiva, responsabila si orientata catre finalizarea actiunilor;
Serios si implicat;
Permis de conducere categ. B, experienta minim 2 ani
Cunostinte de operare PC.

Descrierea jobului
• Analizeaza tendintele pietei si propune Directorului General obiective de vanzari si profit
• Stabileste obiectivele reprezentantilor de vanzari din subordine in concordanta cu obiectivele departamentului
• Identifica factori care impiedica realizarea planului si propune cai de optimizare/ajusteaza forecast-uri
• Urmareste acoperirea nationala cu o retea de distributie eficienta
• Propune si implementeaza masuri de reducere a costurilor
• Urmareste implementarea planurilor si a regulilor de lucru specific
• Identifica aparitia de produse/solutii noi in domeniu
• Consulta managementul cu privire la posibilitatea integrarii solutiilor noi
• Propune Directorului General integrarea de noi produse/servicii in oferta firmei
• Realizarea obiectivelor de vanzari si profit pentru produsele departamentului
• Prezentarea si vanzarea produselor companiei in zona arondata;
• Dezvoltarea portofoliului de clienti, si atragerea de clienti noi prin initiative si demersuri proprii;
• Acordarea de consultanta clientilor cu privire la produsele comercializate;
• Viziteaza zilnic clientii, petrece aproximativ 90% timp pe teren;
• Raspunde de incasarea soldurilor din piata si de preluarea comenzilor;
• Intocmirea si actualizarea fisei clientului;
• Monitorizarea platilor facute de clienti;
• Raportarea activitatii conform normelor interne ale companiei.
• Este obligatorie prezentarea unei recomandari de la locul de munca actual/anterior.

Se ofera:
Salariu foarte atractiv.
Instrumente de lucru: telefon de serviciu, tableta/laptop, masina de serviciu;
Oportunitatea de a se dezvolta intr-o companie care incurajeaza angajatii sa aiba initiativa si ofera oportunitati de dezvoltare profesionala;
Mediu de lucru stimulativ cu posibilitati reale de avansare.

Descrierea companiei
Compania a fost infiintata in 2000, activitatea de baza fiind importul si distributia nationala de accesorii auto si consumabile, produse de picnic, camping si sport. Avem o gama larga de produse, provenind din Romania sau din import (Germania, Italia, Polonia, Slovacia, Spania, Turcia, China).
Am ajuns ca in 2018 sa fim prezenti in peste 2500 de puncte de vanzare, prin mai mult de 850 de clienti, precum Selgros, Auchan, Dedeman, Kaufland, OMV Petrom, Lukoil, Metro, Cora, Socar, Norauto.

Asteptam C.V. la adresa de e-mail: hr@vadcris.ro

Mesaj Telefon
Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.