Trimite
40

Hotel Transilvania Cluj angajeaza receptioner

Specificații
Numele companiei Confort Transilvania Turism SRL

Hotel Transilvania*** Cluj-Napoca angajeaza receptioner full-time.

Vino sa te alaturi echipei de specialisti Hotel Transilvania, un hotel de 3 stele, in centrul Clujului, unde oferim un mediu de lucru motivant si program avantajos.

Cerințe:
- limba engleză - obligatoriu
- cunoașterea unei alte limbi străine constituie un avantaj
- aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Excel)
- studii în domeniul turismului sau experiență ca recepționer - avantaj

Descrierea postului:
- preia și înregistrează rezervările;
- primește, înregistrează și cazează clienții;
- tine evidenta clienților în programul informatic de recepție hoteliera;
- promovează produsul turistic hotelier;
- aplică politicile de marketing și cele tarifare ale companiei;
- negociază tarifele pentru clienți în limitele stabilite;
- efectuează operațiuni de check-in (verificare documente, încasare contravaloare sejur);
- operează în sistemul de gestiune hotelieră rezervările și informațiile legate de sejur;
- transmite departamentelor interesate comenzile sau solicitările speciale ale clienților;
- înregistrează și verifică datele operative, contabile și statistice specifice activității de recepție;
- rezolvă reclamațiile oaspetelui sau transmite, după caz, sesizările primite departamentelor vizate;
- la check-out, efectuează verificările obișnuite, inclusiv a soldurilor restante de plată.

Aptitudini la locul de munca:
-atitudine pozitiva, prezenta si tinuta agreabila;
-orientare catre client, amabilitate;
-capacitatea de a gasi solutii si de a rezolva probleme;
-bune abilitati de comunicare, lucru in echipa;
-nivel inalt de responsabilitate;
-bune abilitati de organizare si de prioritizare a activitatilor.

Programul de lucru:
Program in ture de 12-24 12-48:
- se lucreaza tura de zi de la 8: de ore libere dupa tura zi
- ziua urmatoare se lucreaza tura de noapte de la 20: de ore dupa tura de noapte (2 zile libere)

Beneficii:
- salariu motivant
- spor de noapte
- spor de weekend
- tichete de masa
- asigurare medicala la o clinica privata.
- situat in centru Clujului, stație de autobuz in fata magazinului Central, magazine și farmacii in zona.
- se acorda diploma de recepționer, acreditata de ministerul turismului, recunoscuta pe tot teritoriul României, pe baza participării la cursului la locul de munca - participare gratuita la primul curs care se va desfășura la sfârșitul perioadei contractuale de 1 an.

Hotel Transilvania Cluj