Vei fi notificat de cate ori:

Atentionare!

Pentru a aplica cu CV trebuie sa ai completat minim 60%.
Vei fi redirectionat spre pagina de editare Micro CV.

Completeaza MicroCV

Sunt interesat/a de acest loc de munca.
Va trimit in atasament CV-ul meu.

Poti edita MicroCv-ul tau aici inainte sa il trimiti.

Trimite

Inginer proiectant

Specificatii
Numele companiei SC PORTE E SCALE SRL
Tip job full time

Divizia SC PORTE E SCALE (parte din grupul Aqua System prezent pe piata romaneasca din anul 1990), firma producatoare de tamplarie termoizolanta, pereti cortina, fatade ventilate angajeaza Inginer proiectant.

Tipul de candidat:
Studii tehnice absolvite;
Experienta in tamplarie de aluminiu si pereti cortina reprezinta un avantaj;
Experienta minim 3 ani in proiectare, constituie avantaj experienta in proiectarea obiectelor finite din aluminiu/PVC;
Cunoasterea programelor pentru tamplaria din aluminiu;
Cunoasterea sistemelor de aluminiu si feroneriei din aluminiu;
Cunostinte de limba engleza;
Cunoastinte de desen tehnic, calcul matematic si principii de proiectare inginereasca;
Cunostinte PC Pachet MS Office, AutoCAD;
Capacitatea de a lucre in echipa;
Abilitati de relationare cu clientii;
Disponibilitate la deplasari;
Punctual, serios si cu dorinta de a se specializa in domeniu.

Responsabilitati:

Gestioneaza implementarea proiectului alocat;
Estimeaza suprafete si cantitati;
Realizeaza necesar de materiale, calcule tabelare;
Pregateste dosarul tehnic: sectiuni specific, detalii de montaj;
Intocmeste proiectele de executie in vederea lansarii in productie; Intocmeste documentatii de proiectare care tin de specificul firmei (tamplarie aluminiu-PVC);
Ofera solutii pentru situatiile intalnite pe santier (impreuna cu managerul de proiect);
Realizeaza proiectul de montaj si-l transmite sefului de santier;
Urmareste comenzile in procesul de fabricatie;
Raspunde de calitatea lucrarilor in conformitate cu documentatia;
Deseneaza, proiecteaza, redacteaza pe calculator proiectele incredintate;
Participa, in cazul in care este solicitat, la antemasuratori si masuratori pentru relevare a constructiilor existente, precum si verificarea pe santier a cotelor si dimensiunilor de executie;
Participa la coordonarea unor faze importante de lucrari in fabrica sau santier.

Oferim:
pachet salarial motivant;
mediu de lucru placut, creativ,
posibilitate de promovare.

Persoana de contact: Larisa Cojocaru

    Aplica acum cu MicroCV
    SC PORTE E SCALE SRL

    Vezi toate anunturile