Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Economist 2 posturi

Descriere

Descriere job/ responsabilitati:
Realizarea şi implementarea planului de achiziţii pregătit împreună cu superiorul ierarhic ,
avand urmatoarele responsabilitati:
-Negocierea contractelor cu furnizorii, conform limitelor de competenta atribuite;
-Dezvoltarea portofoliului de furnizori din sfera departamentului;
-Urmarirea realizarii obiectivelor stabilite la nivelul departamentului;
-Monitorizarea pietei si studiul concurentei;
-Prelucrarea in sistem a comenzilor;
-Optimizarea stocurilor in retea;
- Suport pentru echipa de vanzari

Cerinte job:
-Educatie: studii superioare, de preferinta economice;
-Cunoasterea legislatiei in domeniu;
-Experienta in achizitii/logistica;
-Cunostinte operare PC : Microsoft Office (word, excell, power point, outlook);
-Limba engleza - un nivel mediu (intelegere, vorbire, scriere) constituie un avantaj.

Competente personale:
-Abilitati excelente de comunicare;
-Persoana organizata si proactiva;
-Atentie la detalii;
-Seriozitate şi responsabilitate;
-Capacitate de planificare şi prioritizare;
-Atenţie distributivă;
-Adaptabilitate la un mediu de lucru dinamic.
-Capacitate de analiza si sinteza a datelor.

Beneficii Oferite:
Se ofera pachet salarial motivant si posibilitate de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru tanar si placut. Aceste aspecte se vor discuta in cadrul interviului.

Asteptam cu interes CV-ul dvs.:ramona.belea@termoconstruct;com sau

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.