Trimite

Angajam ECONOMIST

Descriere

Candidatul ideal :
- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta in contabilitate ;
- Cunoasterea legislatiei financiare in vigoare, planului de conturi, a functiunii conturilor;
- Cunostinte de utilizare MS Office (Excel, Word);
- Abilitati de organizare pentru asigurarea respectarii termenelor limita de predarea a rapoartelor;
- Abilitati de comunicare, lucru in echipa, gandire analitica;
- Cunostinte de limba engleza (scris, vorbit) nivel mediu

Descrierea jobului:
-Inregistrare operatiuni financiar-contabile
-Urmarirea si operarea documentelor de incasari si plati prin banca
-Operarea si analiza incasarilor si platilor prin registrul de casa
-Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate
-Reglare balante de stocuri
-Analiza lunara a conturilor
-Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului
-Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare
-Operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor
-Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti
-Urmarirea documentelor cu regim special
-Efectuarea de operatiuni inchidere luna (balanta verificare), bilant contabil

Persoanele interesate sunt rugate sa ne contacteze pe adresa de e-mail : .

Anunturi recomandate

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.