Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Asistent manager cu atribuțiuni financiar contabile

Persoana pe care o căutăm să intre în echipa noastră va lucra în mod direct cu Directorul General al companiei și Directorul economic.

Sarcini și responsabilități generale:

1. Evidența financiară a grupului de firme(centralizare);
2. Plăti facturi, facturare;
3. Contabilitate primară;
4. Trimitere state de plata și pontaje către toate firmele din grup;
5. Verificare plăți în extrase pentru facturile emise;
6. Completarea și crearea diverselor rapoarte solicitate;
7. Diverse alte activități specifice biroului.

Pentru a te integra repede în noua poziție ar trebui să îndeplinești următoarele condiții:

Experiență în contabilitate primară;
Foarte bune cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office ;
Rezistență la stres și efort prelungit;
Abilități de comunicare, organizare și sistematizare;
Atenție către detalii, responsabilitate, ordine, corectitudine și punctualitate;
Capacitate de asimilare rapidă, inițiativa și amabilitate;
Orientare către calitate, rezultate și respectarea termenelor limită;
Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini în același timp;
Orientare către eficiență, inițiativă;
Familiarizat cu lucrul în drive;
Studii universitare economice – specializările Contabilitate, Finanțe/Bănci constituie un avantaj.

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.

    Fidelia Casa

    Vezi toate anunturile