Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Contabil la o companie (30 angajați) în zona Militari

Agenția Star Family recrutează pentru clientul său (companie din domeniul serviciilor din zona Militari, cu 30 angajați) un Contabil, în următoarele condiții:

Cerințe:
- studii în domeniul economic
- experiență în domeniul financiar-contabil de minim 3 ani
- cunostinte operare PC (excel, word, internet), program Saga
- cunostinte de legislație specifice domeniului financiar-contabil
- disponibilitate pentru o colaborare de lungă durată

Responsabilități:
1) Oferă suport Contabilului Șef în următoarele activități:
- Întocmește și urmărește contractele cu clienții (servicii, parcări, chirii, etc), și contractele cu furnizorii
- Întocmește situații pentru facturare, întocmește facturi clienți și înregistrează în programul Saga, urmărește încasarea facturilor emise și face confirmări de sold cu clienții;
- Înregistrează facturile primite de la furnizori în programul Saga, urmărește plata furnizorilor și face confirmări de sold cu aceștia;
- Efectuează comenzi și negociază cu diverși furnizori de mărfuri, materiale, utilități;
- Planifică și participă la inventarele de sfârșit de lună si finalizează rezultatele, propune soluții, atunci când este cazul;
- Întocmește, depune și ridică dosare, în vederea obținerii diverselor autorizații necesare societății;
- Întocmește dosarele personale ale salariaților, contracte individuale de muncă, acte adiționale, fișe post; Face planificările de concedii, pontajul, salariile angajaților;
2) Menține legătura cu autoritățile statului și cu firma de contabilitate
3) Îndeplinește și alte sarcini trasate de conducerea societății

Se oferă:
- un mediu de lucru plăcut, alături de profesioniști în domeniu;
- posibilitatea dezvoltării unei cariere pe termen lung;
- un salariu motivant și beneficii, în funcție de performanță.

Puteți aplica la anunț direct pe site-ul nostru www.starfamily.ro sau ne puteți contacta la numărul 0745.251.511, pentru mai multe detalii.

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.

    Agenția Star Family

    Vezi toate anunturile