Trimite

Hotel BW Plus Briston (Otopeni) - Receptioner, Contabil

1. Hotel Best Western Plus Briston din Otopeni cauta contabil.

Experienta - minim 1 an

Cunostinte operare Saga

Cunostinte limba engleza (nivel mediu/avansat)

Sarcini/Activități principale:

- coordonează activitatea departamentului Financiar-Contabil
- întocmește și verifică balanța lunară;
- întocmește și verifică registrul de casă;
- întocmește și verifică declarațiile de impozit pe profit, decont TVA, declaratii de taxe locale;
- întocmește și verifică bilanțul la sfârșitul fiecarui an financiar;
- întocmește declarațiile solicitate de Institutul National de Statistica, BNR, Fondul de Mediu, etc;
- verifică documentele justificative şi le avizează în conformitate cu normativele în vigoare;
- organizează și participă la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar-contabil, la operațiunile de înventariere a patrimoniului, urmărind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;

Beneficii:

Salariu motivant
Bonuri de masa
Decontaree transport pentru cei din Bucuresti (RATB 780/783)

2. Hotel Best Western Plus Briston din Otopeni cauta Receptioner.

Candidatul ideal
- Limba engleză - nivel mediu, cerință obligatorie (altă limbă străină reprezintă un avantaj)
- Experiența în domeniu minim 1 an
- Atenție la detalii
- Persoană politicoasă, sociabilă, punctuală

Descrierea jobului
- Check in/out-ul clienților în conformitate cu standardele hotelului
- Emiterea facturilor de cazare
- Redirecționarea apelurilor către departamentele implicate
- Asigurarea corespondenței și răspunderea promptă la solicitările și mesajele oaspeților

OFERIM:
• Salariu net 2200 RON + bonuri de masă
• Contract de muncă
• Decontare transport RATB 783 (pentru cei care locuiesc în afara Otopeniului)
• Posibilitate de avansare în companie

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.