Trimite

Sef Contabil

Descriere

Candidatul ideal
- Studii superioare finalizate, profil economic;
- Experienta minimum 5 ani pe o pozitie similara;
- Experienta in utilizarea programelor de contabilitate- nivel avansat;
- Cunostinte solide Operare PC: MS Office;
- Cunostinte solide privind legislatia financiar-contabila;
- O buna intelegere a standardelor internationale de contabilitate si raportare;
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Abilitatea de a gestiona sarcini multiple cu termene fixe;
- Abilitatea de a prioritiza activitatile pentru a respecta deadline-urile asumate.
- Cunostinte de limba engleza constituie un avantaj (scris si vorbit- nivel mediu )

Descrierea jobului
- Organizarea contabilitatii avansurilor spre decontare;
- Inregistrarea facturilor de furnizori in softul contabil;
- Efectuarea operatiunilor bancare / relatia cu bancile;
- Pregatirea si intocmirea declaratiilor financiare pentru clienti in raport cu legislatia romaneasca;
- Pregatirea si intocmirea declaratiilor de TVA, de impozit pe profit si alte declaratii in functie de necesitati;
- Asigurarea de suport si consiliere financiara partenerilor;
- Pregatirea diverselor rapoarte cerute de client si asigurarea asistentei in interpretarea acestora;
- Prelucrarea informațiilor contabile pentru rapoarte de management;
- Prelucrarea rapoartelor de tipul P & L;
- Intocmirea procedurilor si fluxurilor de lucru pe ariile identificate de Auditul Intern sau acolo unde lipsesc;
- Participarea la implementarea de softuri de lucru in cadrul departamentului.

Descrierea companiei
Suntem o companie dinamică, având obiective, standarde și un mediu de lucru aliniate nivelului european. În cei 23 de ani de activitate în domeniul auto, echipa a crescut și s-a dezvoltat odată cu business-ul, astfel că astăzi avem peste 700 de angajați în firmele din grupul ATP Exodus. Principalele firme din grup sunt:
- ATP Exodus - divizia de piese auto; clienții noștri ne cunosc ca fiind un partener de incredere pe piața pieselor de schimb și a accesoriilor pentru camioane și vehicule mari prin rețeaua de sucursale deschise în România, Bulgaria și Ungaria.
- ATP Motors RO, dealer pentru mărcile Mercedes-Benz, Mazda, Opel, Suzuki, MAN și Ford Truck; oferim o gamă complexă de produse și servicii prin Centrele Autorizate de Vânzări și Service in Baia Mare, Oradea, Bistrita si Sannicoara (Cluj).
- ATP Transit, o componentă importantă a business-ului pe partea de transport și logistică atât in Romania cat si in Europa cu o flota de peste 50 camioane. În concepția noastră, totul ține de încredere. Nimic nu e prea mult, nimic nu e prea greu, iar ceea ce începem ducem la bun sfârșit. Profitul, banii, sunt un mijloc spre scop si nu un scop in sine! Obiectivele noastre sunt de a sluji binelui comun si vrem ca mostenire sa lasam o lume mai buna in urma, cu o perspectiva mai luminata decat am avut atunci cand am inceput activitatea. Te invităm să ni te alături și să fii parte din succesul nostru!

Anunturi recomandate

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.