Vei fi notificat de cate ori:

Atentionare!

Pentru a aplica cu CV trebuie sa ai completat minim 60%.
Vei fi redirectionat spre pagina de editare Micro CV.

Completeaza MicroCV

Sunt interesat/a de acest loc de munca.
Va trimit in atasament CV-ul meu.

Poti edita MicroCv-ul tau aici inainte sa il trimiti.

Trimite

contabil

Studii finalizate in domeniul economic sau management sau fara studii superioare dar cu experienta
Cunoștințe de contabilitate si fiscalitate
Experiență în domeniul de contabilitate sau management
Cunostinte in utilizarea programelor de contabilitate, gestiune
Abilitati manageriale de planificare și supervizare
Organizarea rapoartelor precum și analiza financiară a acestora
Cunostin e de operare calculator: Microsoft Office, Excel, Revisal, programe de contabilitate(WinMentor).
Responsabilități cheie
Verificarea lunara a inregistrarilor contabile efectuate si urmarirea corelatiilor dintre conturi in urma inregistrarii documentelor primare in evidenta contabila
Analiza structurii veniturilor si a cheltuielilor societatii si propunerea de masuri de eficientizare
Completarea registrelor contabile obligatorii respectand termenele legale specifice
Inchiderea lunara a conturilor de cheltuieli, venituri si TVA;
Supervizarea inchiderii de luna, asigurandu-se ca toate raportarile catre autoritatile fiscale sunt corecte si trimise la timp;
Intocmirea si analiza balantei lunare, verificand ca toate tranzactiile sunt inregistrate corect
Realizarea contabilitatii pana la nivel de bilant inclusiv, calcularea taxelor si impozitelor
Coordonarea si planificarea activitatilor contabile in cadrul companiei
Supervizarea implementarii procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informatic
Verificarea schimbarilor legislative care apar, cu ajutorul programelor de legislatie
Orice alte situatii economice ce se raporteaza in companie sau sunt solicitate de catre conducerea societatii.
Intocmire si depunere declaratii lunare /trimestriale, bilanturi.
CANDIDATUL IDEAL
- Capacitatea de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica informatiile
- Cunoasterea sistemului de operare Microsoft Office, Internet
- Capacitatea de analiza, abilitati de planificare si organizare
- Ambitie, spirit de initiativa
- Abilitati de comunicare, flexibilitate
- Atentie concentrata si distributiva
- Rezistenta la efort intelectual prelungit
- Orientat spre dezvoltarea profesionala

Beneficii
Salariu motivant cu oportunități de dezvoltare a carierei
Mediu de lucru placut
Veți avea colegi tineri, motivați și profesioniști!

    Aplica acum cu MicroCV