Vei fi notificat de cate ori:

MicroCv-ul tău nu este încă complet.

Durează doar câteva minute să îl completezi.
Partea bună este că îl completezi o singură dată și poți aplica rapid, de câte ori dorești, cu acesta.
Completeaza MicroCV Durează doar câteva minute

Sunt interesat/a de acest loc de munca.
Va trimit in atasament CV-ul meu.

Poti edita MicroCv-ul tau aici inainte sa il trimiti.

Trimite

Manager financiar

Specificatii
Numele companiei Experiențe trainice SRL
Profesie economist
Tip job part time
Descriere

Experiențe trainice SRL angajează:

Manager financiar (1 post)

Scopul general al postului: Coordonează activitatea financiară a întreprinderii sociale.

Cunoștințe/studii: studii superioare în domeniul economic; specializări conexe domeniului financiar-contabil general, cunoștințele și experiența în domeniul financiar-contabil pentru întreprinderi sociale, ONG-uri vor constitui un avantaj.

Abilități preferate:
- experiență profesională în management financiar, contabilitate sau într-o poziție similară anterioară;
- experiență în procese de planificare și control financiar;
- abilități de comunicare și relaționare cu reprezentanți ai altor companii/firme/întreprinderi sociale, furnizori de servicii, autorități publice;
- capacitate de adaptare la schimbări;
- capacitate de administrare eficientă și eficace a banilor;
- abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită;
- abilități de lucru în echipă;
- abilități de operare de bază a PC-ului: pachetul Office, Internet, programe și soft-uri specifice de management financiar/contabilitate etc.
- capacitate de evitare a riscurilor;
- cunoașterea a cel puțin unei limbi de circulație europeană (ex. limba engleză), cel puțin la nivel de bază;
- putere de decizie și asumarea responsabilității;
- spirit de observație și atenție la detalii;
- orientare către soluții, rezultate și viteză de reacție.

Atitudini dorite:
- disciplină și autocontrol;
- loialitate;
- seriozitate/responsabilitate;
- atitudine generală pozitivă;
- toleranță, inclusiv la ambiguitate;
- atitudine colaborativă.

Responsabilități specifice postului:
- asigurarea managementului financiar al întreprinderii sociale;
- luarea de decizii financiare eficiente, gestionarea resurselor financiare necesare atingerii obiectivelor întreprinderii sociale și a misiunii sale sociale, precum și propunerea de soluții de optimizare dpdv. financiar;
- efectuarea plăților către furnizori;
- efectuarea plăților salariale la termenul cuvenit, precum și a contribuțiilor și a taxelor impuse întreprinderii sociale conform legislației în vigoare;
- redactarea și transmiterea rapoartele de activitate . financiar privind implementarea proiectului către finanțator;
- propunerea, în baza expertizei, a bugetului de venituri și cheltuieli și supunerea lui pentru aprobare managerului/administratorului întreprinderii sociale;
- preocuparea privind organizarea, conducerea și controlul activităților financiar-contabile și asigurarea evidenței contabilității conform legislației în vigoare;
- asigurarea respectării principiilor economiei sociale și a legislației în vigoare privind întreprinderile sociale, . financiar-contabil, inclusiv se asigură de atingerea indicatorilor economici propuși în prezentul proiect de afaceri;
- asigurarea îndeplinirii tuturor obligațiilor întreprinderii sociale față de creditorii săi (dacă e cazul);
- organizarea și asigurarea reflectării realizărilor și rezultatelor economice pe baza întocmirii situațiilor financiare;
- asigurarea îndeplinirii situațiilor de închidere de lună a bugetelor de venituri și cheltuieli și calcularea principalilor indicatori economico-financiari: bilanț, cont de profit și pierdere etc.
- reprezentarea întreprinderii sociale, alături de Administrator în raporturile cu autoritățile locale și în mod special cu Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) și alte instituții financiare similare;
- asumarea responsabilității privind corectitudinea informațiilor și a datelor din domeniul său de activitate;
- organizarea și controlul inventarului general anual al întreprinderii sociale;
- respectarea normelor de protecția muncii, măsurilor de aplicare a acestora precum și a normelor PSI, conform legislației în vigoare.

    Aplica acum cu MicroCV
    Andreea Sida Mocanu

    Vezi toate anunturile