Angajam Consultant fiscal specialist servicii financiare emigranti

Specificații
Numele companiei ASRECOVER

Ești pasionat de domeniul fiscal și îți dorești să vii în sprijinul românilor care lucrează în străinătate pentru a-și recupera taxele? Recuperaritaxe.ro, proiect AS RECOVER, o companie cu experiență de 15 ani în recuperarea creanțelor și specializată în recuperarea taxelor pentru românii muncitori în țările UE si non-UE, caută un Consultant Fiscal Specialist Servicii Financiare pentru Emigranți talentat și motivat să se alăture echipei noastre.
Responsabilitățile tale vor include:
Analizarea situației fiscale a clienților și identificarea posibilităților de recuperare a taxelor în conformitate cu legislația fiscală internațională.
Consultanță și asistență clienților în ceea ce privește dosarele și documentația necesară pentru recuperarea taxelor.
Interacțiunea cu autoritățile fiscale din diferite țări pentru a obține informații și clarificări referitoare la reglementările fiscale.
Monitorizarea și actualizarea continuă a schimbărilor legislative în domeniul fiscal internațional.
Asigurarea unei comunicări eficiente cu clienții, oferindu-le suport și răspunsuri profesionale la întrebările și solicitările lor.
Cerințe:
Experiență solidă în domeniul fiscal, preferabil în recuperarea taxelor sau consultanță fiscală internațională.
Cunoașterea legislației fiscale internaționale și a reglementărilor specifice privind impozitarea emigranților.
Abilități excelente de analiză și rezolvare a problemelor fiscale complexe.
Abilități de comunicare și relaționare interpersonale excelente.
Atent la detalii, organizat și capabil să respecte termenele limită.
Flexibilitate și adaptabilitate la schimbările legislative și cerințele fiscale în evoluție.
Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat, atât în scris, cât și în vorbire. Alte limbi străine reprezintă un avantaj ( în special, germană, franceză, olandeză).
Dacă ești pregătit să te alături unei echipe profesionale și să îți folosești cunoștințele fiscale pentru a-i ajuta pe românii emigranți să-și revendice taxele, te invităm să aplici acum.
Trimite-ne CV-ul tău și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: [adresa de e-mail].contact @ recuperaritaxe.ro
Alătură-te echipei Recuperaritaxe.ro și adu-ți contribuția la creșterea veniturilor și a drepturilor financiare ale românilor muncitori în străinătate!

ALEXANDRU S