Trimite

Analist calitate - Grup Industrial Delta Invest

Delta Invest lider al pietei din Romania in cercetare-dezvoltare repere injectate din mase plastice, proiectare-constructie matrite si injectie mase plastice, angajează Analist Calitate.

Cerințe:
- Experiența într-o poziție similară minim 1 an;
- Studii superioare tehnice (finalizate);
- Foarte bună cunoaștere a limbii engleze;
- Cunostințe solide de operare PC (MS-Office);
- Cunoașterea metodelor de control al calității;
- Înțelegerea proceselor, abilități analitice;
- Abilități de comunicare, putere de convingere;
- Atenție și responsabilitate în executarea sarcinilor;
- Flexibilitate în îndeplinirea sarcinilor. Abilitatea de a adapta obiectivele și interesele proprii la diferite situații și oameni. (maleabilitate și diplomație);
- Aplicarea regulilor de bază de comunicare (ascultare activă, pus și răspuns la întrebări, expunerea părererii proprii) în munca de zi cu zi.

Responsabilități:
Monitorizează indicatorii de performanță:
- Monitorizează PPM extern/client;
- Monitorizează PPM extern lunar și anual;
- Monitorizează costurile noncalității (din incidentele externe);
- Actualizează panoul de afișare a indicatorilor de calitate/lunar;
- Determină, implementează și menține caracteristicile speciale ale produsului.
Monitorizează abaterile de la standardele de calitate întâlnite de client:
- Inregistrează și raportează reclamațiile de la clienți;
- Participă la analiza reclamațiilor de la client;
- Răspunde la reclamații în format 8D, PDCA, respectând termenele standard;
- Urmărește planul de acțiuni stabilit în urma fiecarei analize din reclamațiile de la clienți;
- Participă la analiza dosarelor de facturare reclamații;
- Predă fiecare dosar de facturare + dosar de incident la departamentul financiar;

Oferim:
- Salariu atractiv;
- Pachet asigurare medicală privată;
- Tichete de masă;
- Transport asigurat spre și de la locul de muncă;
- Mediu de lucru plăcut, dinamic;
- Training pentru formare și dezvoltare profesională;
- Posibilitate de dezvoltare a carierei.

Datele personale furnizate prin intermediul CV-ului vor fi prelucrate de către S.C. DELTA INVEST S.R.L. în conformitate cu Regulamentul UE 679/2016, în procesul de selecție și recrutare în vederea ocupării posturilor vacante.
Pentru ștergerea datelor cu caracter personal, dar și pentru modificarea acestora vă puteţi adresa cu o cerere scrisă, datată şi semnată, pe care să o transmiteți pe adresa de email
CV-ul dvs va fi pastrat pe o perioadă de 12 luni de la primirea acestuia, timp în care veți putea fi contactat în vederea programării unui interviu.

Anunturi recomandate

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.