Trimite

Inginer Achizitii - vorbitor de limba germana - Sibiu

Descriere

Responsabilitati:
achizitionarea materialelelor si componentelelor (electrice, pneumatice, mecanice);
solicitarea ofertelor si analiza comparatiilor de pret si a celorlalte conditii de achizitionare;
negocierea tuturor termenelor de achizitii:
urmarirea incadrarii in costurile de achizitii si respectarea cerintelor de calitate si livrare;
solutionarea problemelor aparute in procesul de achizitii;
lansarea si gestionarea reclamatiilor catre furnizori;
analiza performantei furnizorilor si optimizarea proceselor de achizitii;
colaborarea permanenta cu echipa de achizitii din Germania.

Profil candidat:
absolvent studii superioare in domeniul economic sau tehnic;
cunostinte la nivel avansat de limba germana – obligatoriu;
experienta in achizitii sau in raport cu clientii/furnizorii constituie avantaj;
cunostinte de operare Microsoft Office, SAP – constituie avantaj;
bune cunostinte de limba engleza;
abilitati de analiza si negociere;
abilitatea de a lucra independent si de a isi organiza eficient activitatile;

Beneficii:
tichete de masa;
experienta de lucru in achizitii industriale si in mediul international;
al 13-lea salariu;
decontare transport;
asigurare medicala privata;
zile de concediu suplimentare.

*Contact: / 0741170489

**https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.