Trimite

Inginer Constructor, Inginer hidro, Inginer apa canal

Descriere

Candidatul ideal
- Absolvent liceu / facultate de profil Tehnic (Constructii Civile, Instalatii pentru Constructii, etc.);
- Studii superioare tehnice de specialitate pe domeniile: construcții civile, hidrotehnice, drumuri si poduri etc.
- Intre 0-5 ani de experiență în domeniu;
- Experiență in execuție lucrări de construcții civile, industriale, tehnice şi urbane, hidrotehnice.
- Cunostinte executarea sistemelor integrate de alimentare cu apa respectiv canalizare;
- Cunoastere programelor de dimensionare a retelelor de alimentare cu apa respectiv canalizare
- Cunoastere AutoCad
- Experiență în coordonarea şi urmărirea din punct de vedere economic a lucrărilor pe parcursul execuției;
- Constituie un avantaj experiența în lucrul cu autoritățile publice, execuție lucrări și achiziții publice; implementarea investițiilor finanțate din fonduri publice;
- Cunoștințe PC;
- Capacitatea de lucru în echipă/ individual;
- Abilitatea de a negocia termene și condiții cu alţi colaboratori;

Descrierea jobului:

- Executarea lucrarilor in baza Autorizatiilor de constructie si a proiectelor de specialitate;
- Coordonarea permanenta a angajatilor in santier si relatiilor cu subantreprenorii;
- Respectarea graficelor de executie;
- Gestionarea directa a materiilor prime, materialelor, combustibililor, mijloacelor fixe şi de inventar pe care le are punctul de lucru în dotare;
- Organizarea, coordonarea si controlul activitatii administrative (aprovizionare, transport persoane, transport marfa) in cadrul punctului de lucru;
- Verificarea calitatii lucrărilor pe timpul execuţei în toate fazele până la predarea spre beneficiar;
- Urmarirea si verificarea calitativa si cantitativa ;
- Tinerea evidentei, intocmirea rapoartelor si altor documente destinate conducerii, referitoare la activitatea desfasurata in cadrul punctului de lucru;
- Respectarea termenelor de predare a documentelor;
- Verificarea documentatiei de executie si intocmirea de obiectiuni privind necoreleri intre documenatia desenata, documentatia economica si cea din teren;
- Intocmirea de documente primare pentru decontarea lucrarilor;
- Intocmirea documentelor pentru Capitolul B din Cartea constructiei.

Zona de executie a lucrarilor este Satu Mare si Salaj

Cv-urile se trimit pe adresa de email : angajari@rosucompany.ro

Mesaj Telefon
Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.