Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Inginer Sudor - in Sibiu - 0741170489

Recrutam pentru industria automotive un Inginer Sudor, Sibiu.

Responsabilitati:

defineste, dezvolta si implementeaza procesele de sudura;
intocmeste instructiunile de sudura;
planifica, imbunatateste si asigura calitatea proceselor de sudura;
urmareste respectarea tehnologiei de sudura planificate;
omologheaza procedeele de sudura utilizate conform standardelor aplicabile;
stabileste layout-ul, intocmeste diagrame de flux, FMEA;
intocmeste si actualizeaza instructiuni de lucru;
modifica si adapteaza masinile de sudura si stabileste parametrii pentru productia de serie;
optimizeaza procesele de sudura si urmareste reducerea costurilor;
propune solutii tehnice pentru folosirea echipamentelor la performanta maxima;
elaboreaza caiete de sarcini pentru achizitia de noi echipamente si pentru dezvoltarea dispozitivelor necesare;
ofera suport tehnic in ceea ce priveste definirea actiunilor corective.

Profil candidat:

studii superioare in domeniul tehnic – sudura;
experienta in optimizarea proceselor de sudura;
experienta in industria automotive reprezinta avantaj;
experienta in realizarea FMEA, flux de proces, layout;
cunostinte de limba engleza la nivel minim mediu (B2);
excelente abilitati de organizare, analiza si orientare catre calitate;
spirit de initiativa si de echipa.

* Contact: / 0741170489

*https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.