Trimite

Acest anunt nu mai este activ pe site!

Responsabil Calitate

Descriere

Candidatul ideal
-studii superioare - cele tehnice sunt consioderate a fi un avantaj;
-vorbeste fluent limba engleza;
-orientat spre rezultate;
-atentie la detalii, atitudine proactiva;
-abilitati dezvoltate de comunicare de evaluare si de luare a deciziilor;
-foloseste calculatorul: MS Office;
-cunostinte despre ISO9001:2015;

Competente care constituie un avantaj:
-abilitati in aplicarea instumentelor de analiza si control specifice managementului calitatii(FMEA,PPAP,MSA,SPC,6 SIGMA etc.);
-are experienta in coordonarea unui sistem formalizat de Management al Calitatii si Mediului;
-vorbeste limba italiana.

Descrierea jobului
-Responsabil pentru crearea unui sistem integrat de de calitate (gen ISO 9001) intretinerea lui.
-Coordonarea controlului calitatii.
-Sistem integrat de calitate ( asigurare de documente, verificari, formalitati)
-Responsabil cu managementul instrumentelor de masura.
-Responsabil cu nonconformitatile atat interne cat si externe precum si inregistrarea lor.
-Coordonarea activitatilor de imbunatatire continua cat si monitorizarea lor.
-Coordonarea activitatilor de training.
- Colectarea indicatorilor de calitate.
- Stabilirea documentelor de productie ( Planuri de control, Instructiuni)
- Autonom in relatia cu clientii din punct de vedere a rezolvarii nonconformitatilor externe.
- Colectari de date ( monitorizari , durata de viata a uneltelor ,etc...)
- Colectari date de productie cu actualizari zilnice ( ce s-a produs, pe ce echipament, cine , cand,
cum);
-Realizarea si analizarea statisticilor;
-Respectarea bugetului costului calitatii;

Descrierea companiei
Cosma Glass este o companie tanara care si-a inceput activitatea de productie in august 2013, fiind ultima infiintata din Cosma Group, prezent de peste 30 de ani in sectorul componentelor pentru electrocasnice, cu scopul diversificarii produselor realizate.
Cosma Glass a fost creata pentru a produce componente din sticla de o inalta calitate si siguranta pentru sectorul electrocasnicelor.

Mesaj
Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.