Vrei sa primesti notificari de la Romjob?
Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Inginerie Bihor

  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 50 / 20

  • Xella RO SRL, punct de lucru Oradea (producator de BCA), cauta coleg pentru postul de Inginer Automatist. Ca Inginer Automatist, vei avea urmatoarele responsabilitati: - asigurarea mentenantei preventive si corective a instalatiilor de automatizare din cadrul fabricii. Analiza defectelor si revizuirea periodica a planului de mentenanta preventiva; - implicarea in toate proiectele de investitii-dezvoltare pe linie electrica si de automatizare; - stabilirea stocului de siguranta de piese de schimb pentru echipamentele de automatizare; - arhivarea documentelor, softurilor, licentelor, etc. ce tin de activitatea de care raspunzi; Echipa te va ajuta să te dezvolti, îți va oferi suport și vei fi încurajat sa propui si sa implementezi programe de eficientizare a procesului de productie, reducerea costurilor, cresterea productivitãţii, imbunatatirea calitãţii produselor si a conditiilor de siguranta. Dacă ai studii superioare tehnice: automatizari, electronica, electrotehnica sau energetica, experiență în domeniu de minim 3 ani, experienta de lucru relevanta in domeniul automatizarilor industriale: PLC, HMI, convertizoare de frecventa, echipamente safety, ai cunostinte de proiectare a instalatiilor electrice, intelegi schemele electrice, pneumatice si hidraulice, cunosti pachetul Microsoft Office si ai cunoștințe medii de limba engleză, atunci esti omul potrivit pentru acest post! Costituie avantaj daca cunosti softurile specifice echipamantelor Rockwell Automation (RSLogix, FactoryTalk) si/sau Siemens (Step 7, WinCC) si a softului EPLAN! Dacă ești interesat, te rugăm să ne trimiți prin formularul online candidatura ta sau prin e-mail la și te vom invita la o discuție cu viitorii tăi colegi! Persoana de contact: Angela Tocai, telefon: 0741 239 192.

  • Angajăm specialist SSM și PSI pentru o companie specializată în domeniul securității și sănătații în muncă Cerințe: • Studii superioare în domeniu tehnic absolvite • Experiența minim 2 ani în domeniu • Bune abilități de comunicare și relaționare interpersonală • Permis de conducere categoria B Beneficii: • Pachetul salarial se discută în cadrul interviului față în față • Program de lucru Luni-Vineri de la ora 8:00 – 17:00 Detalii la telefon: 0770.636.079

  • Inginer de proces Cerinte: - Experienta pe o pozitie similara; - Studii tehnice superioare ; - Limba engleza - nivel mediu; - Cunostinte avansate de utilizare a pachetului MS Office; - Cunostinte operare SAP – constituie avantaj Responsabilităţi: - Proiectarea şi modificarea planului procesului de producţie - Configurarea si modificarea parametrilor de proces pentru masinile din producţie injecţie mase-plastice - Analizarea si optimizarea procesului de producţie - Crearea instrucţiunilor de muncă pentru departamentul de injecţie mase plastice Tel: 0751 516 856 sau 0359 422 979 e-mail:

  • Eşti pasionat de proiectare 3D şi vrei să îţi foloseşti cunoştinţele de AutoCad sau SolidWorks pentru a contribui la dezvoltarea unor roboţi inovatori din domeniul medical? Aplică la acest job şi alătură-te echipei din Oradea care ajută la îmbunătăţirea considerabilă a calităţii vieţii oamenilor. Pregătirea ta din domeniul tehnic şi proiectare, te va ajuta atât la realizarea modelelor 3D şi a documentaţiei de execuţie şi utilizare, cât şi la proiectarea fluxului tehnlogic. În schimbul abilităţilor şi ideilor tale, vei fi recompensat cu un salariu motivant şi o echipă tânără şi profesionistă. Trimite-ne CV-ul tău şi noi îţi vom prezenta produsul şi membrii companiei! E-mail: Tel.: 0774063748

  • Companie multunationala ce activeaza in domeniul auto angajeaza electricieni in productie. Se ofera salar atractiv. Mai multe detalii la tel 0359 422 979 CV-urile le puteti trimie la adresa

  • Responsabilitati: - Urmăreşte şi răspunde pentru identificarea stadiului de verificare al produselor pe flux. - Răspunde pentru identificarea adecvată a produselor. - Întocmeşte fişele de neconformitate şi acţiune corectivă în cazul constatării unor abateri. - Participă la analiza reclamaţiilor clienţilor. - Verifică condiţiile de depozitare ale produselor. - Îndeplineşte orice alte sarcini trasate de conducere - verifica si calibreaza echipamentele EMM (Echipamente de masurare si monitorizare) - realizeaza documententatia EMPB (ISIR – raport de prime monstre) - realizeaza Auditul de produs - intocmeste Instructiuni de lucru si ambalare

  • Salveaza cautarea