Vrei sa primesti notificari de la Romjob?
Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Inginerie Valcea

  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 50 / 20

  • Candidatul ideal: • studii superioare in domeniul tehnic; • cunostinta control dimensional si programare CMM; • bune cunostinte de desen tehnic si abilitatea de a lucra pe baza desenelor tehnice 3D, • cunoasterea tehnicilor si metodelor de control specifice masurarii dimensionale; • bune cunostinte de geometrie descriptiva; • cunoasterea modului de utilizare a instrumentelor de masura si control (subler, micrometru, etc.); • cunoasterea modului de pastrare si gestionare a instrumentelor de masura si control; • cunostinte despre materiale metalice: oteluri, simboluri, proprietati fizico-mecanice si tehnologice; • cunostinte generale de operare a calculatorului, o buna cunoastere a pachetului MS Office (Word, Excel); • cunoasterea limbii engleze – constituie un avantaj; • experienta anterioara in domeniul prelucrarilor mecanice constituie avantaj; • cunoasterea programelor de tip CAD (Solidworks) constituie avantaj; • indemanare, precizie si rigurozitate in efectuarea operatiilor specifice; • capacitatea de analiza si sinteza, • atentie deosebita in analizarea detaliilor; • comunicare interactiva la locul de munca; Descrierea jobului: • Efectueaza controlul calitatii documentatiei: - Urmareste disponibilitatea, cunoasterea si aplicarea tuturor instructiunilor si procedurilor specifice proceselor desfasurate in procesul de control dimensional; - Intocmeste programe de masurat pentru masina de masurat in coordonate; - Efectueaza verificarea dimesionala a pieselor uzinate, in stadiul final pe masina CMM folosind si instrumente de masura conventionale (cand este necesar); - Emite instructiuni de control specifice pieselor pe care le masoara; • Valideaza fisele de masuratori dimensionale generate in urma operatiilor de control vizual-dimensional • Efectueaza controlul/inspectia produselor in prezenta clientilor, reprezentantilor acestora sau organismelor de certificare, conform programului saptamanal de inspectii • Intocmirea rapoartelor privind calitatea produsului - evidentiaza tipurile de defecte si intocmeste fisa de neconformitate - intocmeste rapoarte si buletine de control caracteristice tipului de control efectuat (in cazul controlului dimensional conventional) • Coopereaza pentru imbunatatirea calitatii produselor

  • Responsabilitati: - Organizarea fluxului de productie; - Programarea cantitatilor de materii prime in functie de capacitatea optima de prelucrare, a spatiilor de depozitare si a cererii si ofertei; - Intocmirea specificatiilor tehnice pentru produse; - Monitorizare timpilor de productie; - Implementarea si urmarirea procedurilor, a instructiunilor de lucru, a normelor de calitate si a normelor sanitare; - Urmarirea respectarii cerintelor de calitate. Cerinte: - studii in industria alimentara; - experienta in industria alimentare; - cunoasterea normelor de igiena din industria alimentara. Contact: 07411704789

  • Acoperisuri de orice tip La case, blocurii, ville, etc. Tigla metalica Billka, Rukki, Lindab, Grosimea 0 5, Culorile la preferintele Dumneavoastra. Tigla ceramica Bramac, Tondag, creaton Preturii avantajoase, REDUCERE10% la o gama Complecta a unui acoperis. Oferim certificat De Garantie. La materiale si manopera. MAI MULTE DETALII LA TELEFON !!! OFERIM SERIOZITATE !!! MULTUMIM

  • Zugrav econom execut tot felul de zugraveli (zidari ,gresie faianta parchet etc)

  • Atributii: Cunoasterea avansata a programului Autocad Bune cunostinte de utilizare PC si a softurilor de birotica WORD, EXCEL, OUTLOOK Stapanirea unui program de modelare 3D(Catia, Solid Works, Pro Engineering) si a softului de modelare 3D Siemens NX Unigraphics Stapanirea programului de analiza si stres pentru piping Caesar Stapanirea programului de calcul si dimensionare structurala SAP2000 Cerinte: Absolvirea unei Universitati cu specializarea in Inginerie Mecanica/Aeronautica/Constructii Industriale/Chimica Calificarea Proiectant Experienta de munca 0-5 ani Cunoasterea limbii engleze Avantaje: Cursuri de perfectionare Training-uri

  • Atributii: Cunoasterea avansata a programului Autocad Bune cunostinte de utilizare PC si a softurilor de birotica WORD, EXCEL, OUTLOOK Stapanirea unui program de modelare 3D(Solid WORKS) si a softului de modelare 3D Siemens NX Unigraphics Cerinte: Absolvirea unei Universitati cu specializarea in Inginerie Electrica/Electronica/Telecomunicatii Diploma de Master constituie un avantaj Calificarea Proiectant Experienta de munca 0-5 ani Cunoasterea limbii engleze Avantaje: Cursuri de perfectionare Training-uri

  • Studii superioare Experienta in domeniu Contractul de munca este pe perioada nedeterminata

  • Salveaza cautarea