Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Inginerie Valcea

Categorii

Judete

Localitati

  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 50 / 20

  • Angajam inginer industria alimentara la Fabrica de Conserve Raureni - Rm Valcea. Cerinte: - absovent studii superioare profil industrie alimentara - disponibilitate pt lucru in schimburi - abilitati de organizare, planificare, comunicare Responsabilitati: - coordoneaza si supravegheaza activitatea de productie in zona de responsabilitate - planificare productie - standardizare mod de lucru.

  • Responsabilitati: - supravegherea instalatiilor; - alimentarea instalatiilor cu materie prima; - reglarea utilajelor si a instalatiilor in vederea functionarii in conditii optime; - asigurarea curateniei si a ordinii la postul de lucru; - manipularea marfii ambalate. Cerinte: - studii medii in domeniul tehnic; - experienta in supravegherea si efectuarea reglajelor la instalatii si echipamente; - persoana interesata sa invete si sa aplice corect modul de functionare al instalatiilor; - persoana responsabila, implicata si atenta la detalii. *Contact: recrutare@jobpartner.ro sau 0741170489

  • Atributii: Cunoasterea avansata a programului Autocad Bune cunostinte de utilizare PC si a softurilor de birotica WORD, EXCEL, OUTLOOK Stapanirea unui program de modelare 3D(Solid WORKS) si a softului de modelare 3D Siemens NX Unigraphics Cerinte: Absolvirea unei Universitati cu specializarea in Inginerie Electrica/Electronica/Telecomunicatii Diploma de Master constituie un avantaj Calificarea Proiectant Experienta de munca 0-5 ani Cunoasterea limbii engleze Avantaje: Cursuri de perfectionare Training-uri

  • Atributii: Cunoasterea avansata a programului Autocad Bune cunostinte de utilizare PC si a softurilor de birotica WORD, EXCEL, OUTLOOK Stapanirea unui program de modelare 3D(Catia, Solid Works, Pro Engineering) si a softului de modelare 3D Siemens NX Unigraphics Stapanirea programului de analiza si stres pentru piping Caesar Stapanirea programului de calcul si dimensionare structurala SAP2000 Cerinte: Absolvirea unei Universitati cu specializarea in Inginerie Mecanica/Aeronautica/Constructii Industriale/Chimica Calificarea Proiectant Experienta de munca 0-5 ani Cunoasterea limbii engleze Avantaje: Cursuri de perfectionare Training-uri

  • Cunostinte si abilitati: • Cunostinte privind aparatele de masurare a energiei electrice; • Cunostinte de electrotehnica; • Permis de conducere categoria B; • Autorizare ANRE gradul II B constitue un avantaj; • Disponibil la relocare zona BANAT; • Experienta anterioara in montare contoare electrice constituie un avantaj. Descrierea postului: • Executa in teren lucrari de montare contori; • Deconectare/reconectare din contor monofazat sau firida de distributie a consumatorilor cu grup de masura monofazat in montaj direct; • Completeaza documente cu regim special specifice activitatilor de montare/demontare contoare/sigilii; • Tine evidenta sigiliilor, contoarelor si dispozitivelor; • Monteaza si pune in functiune diverse instalatii electrice. Oferta: • Pachet salarial competitiv; • Program de lucru flexibil; • Bonusuri pentru performanta; • Beneficii non-financiare: certificari, training, etc.; • Atmosfera benefica dezvoltarii profesionale si personale. Dacă vă doriţi să faceţi parte dintr-o echipă de profesionişti, vă rugăm să ne transmiteţi CV - ul dumneavoastră pe adresa de e-mail jobs@adrem.ro sau ne puteţi contactă la numărul de telefon: 0735806776.

  • Studii superioare Experienta in domeniu Contractul de munca este pe perioada nedeterminata

  • Societatea ENERGOMONTAJ S.A. – Sucursala Portile de Fier Slatina – Punct de lucru Rm.Valcea cu sediul in str.Calea Bucuresti, nr.235 (Goranu), angajeaza Inspector in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca pentru lucrari in santier din Rm.Valcea si in tara . Se asigura transport, cazare, bonuri de masa, program de lucru extins cu orele suplimentare platite 175% si sistem de premiere in functie de realizari. Informatii suplimentare la telefon nr.0758834436 Fax nr. 0250/ 742169

  • Salveaza cautarea