Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Copywriter online - Salariu fix 2800(net)!

Descriere

COPYWRITER
Căutăm un redactor la distanță care să scrie conținut clar și concis pentru mai multe site-uri web financiare care vizează piața americană.

Responsabilitățile de bază:
• Urmați strategia de conținut a companiei.
• Scrieți o copie clară și de calitate pentru diverse suporturi (de exemplu, anunțuri, postări pe blog, buletine informative, debarcări, pagini YMYL)
• Efectuați cercetări înainte de a scrie conținutul.
• Editați și citiți o copie corectă, după caz

Candidatul ideal ar trebui:
• Excelente abilități de scriere, editare și corectare
• Fii extrem de creativ și imaginativ.
• Aveți ochi pentru detalii.
• Fii bine organizat și capabil să lucreze independent.
• Fiți gândiți creativ cu o capacitate de a propune idei interesante pentru conținut nou.

Avantajele lucrării în echipa noastră:
- atmosferă prietenoasă și mediu cu stres scăzut;
- Ocuparea forței de muncă oficiale, salariu competitiv;
- Loc de muncă de la distanță - lucrați din confortul casei dvs.;
- Mentorat personal și pregătire profesională;
- Oportunitate de creștere rapidă a carierei și dezvoltare personală;

Dacă sunteți interesat de această poziție, trebuie doar să trimiteți CV-ul dvs. cu o scrisoare de prezentare scurtă și menționați-vă așteptările salariale intr-un mesaj!

Adauga CV

Fisiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt, avi, mp4, cu o marime maxima de 10Mb.