Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Contabil

Domeniu de activitateCercetare - dezvoltare,    Construcţii / Amenajări,    Contabilitate / Traduceri,    Marketing / Cercetare de piață

Tip job Full time
Salariu net 1350 ron

Candidatul ideal ( înregistrat la AJOFM)
- Absolvent liceu, postliceala 2019 ;
- persoane peste 45 ,
- someri care in termen de cel mult 5 ani de la data angajarii indeplinesc, conform legii, conditiile pentru a solicita pensie anticipata partiala sau de acordare a pensiei pentru limita de varsta.
- studii medii economice ;
- persoana responsabila, cu atentie la detalii, atutudine pozitiva ;
- bune abilitati de comunicare si organizare ;
- cunostinte PC-nivel mediu ;
- cunostinte de legislatie in materie ;

Descrierea jobului

Jobul presupune un post de Contabil
Principalele responsabilitati sunt:
- Analiza si procesare documente financiar-contabile lunar;
- Efectuarea operatiunilor de inchidere lunara, intocmire balanta de verificare, intocmire declaratii fiscale si situatii financiare/raportari contabile;
- Mentinerea relatiei cu institutiile statului in vederea solutionarii situatiei fiscale pentru societatile din portofoliu ;

• Program flexibil de lucru. CV la adresa de e-mail : Numai persoanele selectate vor fi selectionate si sunate pentru interviu. •
Prin transmiterea aplicatiei prin intermediul site-ului exprimati in mod expres faptul ca sunteti de acord ca datele dvs. cu caracter personal, furnizate odata cu transmiterea aplicatiei (Curriculum Vitae, scrisoare de intentie sau alt document pe care il considerati relevant pentru aplicatie), sa fie folosite in scopuri interne pentru o perioada de 2 luni de zile de la data aplicatiei

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.