Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

E- COMMERCE & MARKETING SPECIALIST

Descriere

Responsabilitati:
Gestioneaza administrarea magazinului on-line, participa la elaborarea planurilor de marketing on-line și a operațiuniunilor specifice pentru cresterea traficul pe site in scopul de a genera vânzări;
Managementul si operarea conturilor de Social Media ale companiei: Facebook, Instagram, Google+, Instagram, Youtube, Twitter, Efectuarea postarilor zilnice: stabilirea tipologiei fiecarei campanii in functie de tematica acesteia, setarea detaliilor campaniilor, propunere subiecte, crearea textelor aferente, crearea conceptului vizual , monitorizarea constanta a rezultatelor.
Analizarea metodelor/partenerilor/canalelor de promovare online si propunerea acestora pentru implementare; negocierea bugetelor si conditiilor in vederea incheierii de noi colaborari sau imbunatatirii colaborarilor existente..
Utilizare avansata a Google Adwords - managementul si operarea campaniilor de tip Search Ads pe tipuri de produse, campanii de vanzari, pe diferite tematici: creare texte, definire keywords, etc.
Google Analytics - analiza traficului website-ului si propunerea modalitatilor de crestere a acestuia; analiza traficului website-ului in functie de campaniile de promovare desfasurate.
Identifică problemele și nevoile magazinului on-line și inițiază demersurile necesare pentru optimizarea acestuia in vederea dezvoltarii activitatii acestuia pe plan national si international;
Propune si coordonează campanii promoționale, reduceri de prețuri, precum si activitatea de newsletter-e ;

Cerinte:
Studii superioare finalizate;
Experienta in marketing online minim 1 an;
Cunostinte de CorelDraw/Illustrator/Photshop etc.
Cunostinte avansate de limba engleza;
Initiativa, creativitate, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor;
Dorinta permanenta de a ramane conectat la noutatile din domeniul marketingului online; foarte buna intelegere a particularitatilor mediului online.
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;

Beneficii :
Salar motivant, negociabil in functie de experienta avuta
Un mediu de lucru dinamic intr-un birou modern si foarte placut.
Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa puternica si motivata .

Anunturi recomandate

Adauga CV

Fisiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt, avi, mp4, cu o marime maxima de 10Mb.

    Orizont Jobs

    Vezi toate anunturile