Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Sales Specialist (B2B English/German speaker)

Descriere

Criterii de selectie:

 Studiile superioare/medii (avantaj pentru absolventii de marketing sau management);
 Orientat către clienți cu abilități puternice de management de proiect și prezentare;
 Cunostintele de limba engleza si/sau germana
 Disponibilitatea la deplasari la sediul clientilor;
 Firea comunicativa si pozitiva;
 Abilitatile de prospectare și atragere de noi clienti;
 O experienta minima de 2 ani în vânzări și promovare servicii in industria automotiva;
 Cunostintele de operare Microsoft Office;
 Capacitatea de a dezvolta și menține relații cu clienții pe termen lung;
 Bun comunicator, rezolvator de probleme;

Responsabilitati:
 Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
 Pregătirea ofertelor conform cerințelor specifice;
 Prețurile contractului;
 Responsabil cu negocierile clienților;
 Comunicare directă cu clienții interni și externi;
 Fluxuri de lucru, rapoarte de vânzări;
 Gestionarea portalurilor B2B ale clienților;
 Susținerea procesului lunar de prognoză;
 Gestionarea bugetului de vânzări;
 Facturi, note de credit și debit;
 Realizarea obiectivelor din vanzari lunare si anuale prin administrarea zonei arondate;
 Identificarea oportunitatilor de dezvoltare;

Pentru a-ti desfasura activitatea la cote maxime, iti oferim:
 Un pachet motivant format din parte fixa si parte variabila direct proportionala cu rezultatele obtinute;
 Masina (daca nu exista masina proprie) si decontarea tuturor cheltuielilor aferente;
 Laptop;
 Smartphone;
 Instruire/formare profesionala;
 Suportul intregii echipe.

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.