Vei fi notificat de cate ori:

MicroCv-ul tău nu este încă complet.

Durează doar câteva minute să îl completezi.
Partea bună este că îl completezi o singură dată și poți aplica rapid, de câte ori dorești, cu acesta.
Completeaza MicroCV Durează doar câteva minute

Sunt interesat/a de acest loc de munca.
Va trimit in atasament CV-ul meu.

Poti edita MicroCv-ul tau aici inainte sa il trimiti.

Trimite

Social Media Buyer & Manager (Facebook )

Specificatii
Numele companiei Master Alternativ Agency
Tip job full time

Căutăm Facebook Media Buyer, care este expert în crearea și optimizarea campaniilor publicitare pe Facebook pentru clienții noștri din nișa de comerț electronic (ECOMMERCE.)

RESPONSABILITĂȚI

* Creați campanii de anunțuri Facebook B2C (de la planificare la obiectivul campaniei și bugetare, până la formate de anunțuri) pentru clienții de comerț electronic.

* Construiți atât campanii de prospectare, cât și campanii de reorientare care să împingă clienții prin canalul (funnelul) de cumpărare.

* Construiți audiențe de public pe baza obiectivelor campaniei prin date demografice, statistici Facebook și o combinație de date de la prima parte și de la terță parte.

* Utilizați valorile datelor de pe Facebook și Google Analytics pentru a extinde, evolua și optimiza campaniile.

* Să vă asigurați că sarcinile în Facebook sunt livrate la timp și conform așteptărilor clientului.

* Testați anunțurile pentru a determina cele mai performante reclame, audiențe și copii ale anunțurilor.

* Oferiți direcția creativă a anunțurilor axată pe conversie și optimizați copia anunțurilor pe baza datelor.

* Asigurați urmărirea, atribuirea și coerența corespunzătoare între campaniile clienților.

* Stabiliți și mențineți o relație de lucru excelentă cu comunicarea între echipele Onboarding, Managementul performanței și Dezvoltare.

* Este nevoie de multa creativitate, o perspectivă strategică și o comunicare clară (scrisă și verbală) pentru a depăși KPI-urile și pentru a atinge termenele limită.

* Analizați datele pentru a menține și prognoza cifrele lunare ale bugetului și rentabilității investiției și pentru a oferi informații și recomandări cheie privind performanța campaniilor.

* Rămâneți la curent cu cele mai bune practici, strategii, legislație și standarde din industrie legate de publicitatea Facebook.

CE ABILITATI TREBUIE SA AIBA CANDIDATUL IDEAL:

* Dețineți o certificare Facebook BluePrint sau aveți experiență în industrie.

* Abilități excelente de engleză scrisă și / sau abilități de design grafic.

* Capacitatea de a aborda solicitările și problemele clienților în timp util.

* Abilități superioare de gestionare a timpului și abilitate de a respecta termenele limită.

* Disponibilitatea de a rezolva probleme, de a optimiza procesele și de a lua decizii pe cont propriu.

* Înțelegerea strategiilor de publicitate digitală (pay-per-click) și citirea corecta a datelor..

* Capacitatea de a înțelege, produce și comunica rapoarte și valori.

* Viziune orientată spre obiective și auto-motivare, cu o mare pasiune pentru a învața mereu lucruri noi de advertising.

MĂSURI CHEIE PENTRU SUCCES

* Optimizarea ratei de conversie a campaniilor, a gestionării sumelor licitate.

INSTRUMENTE PE CARE LE UTILIZAM ZILNIC:

* Facebook Business / Facebook Ads Manager.
* Adobe CS Suite (Photoshop, Illustrator).
* Canva
* GSuite.
* Asana

Se Ofera Salariu si Comisioane FOARTE atractive in functie de rezultate.

    Aplica acum cu MicroCV