Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Asistent farmacie

Angajam Asistent medical de farmacie pentru Farmacie in Baia Mare .

Cerinte :
- Diploma de studii in specialitatea asistent medical de farmacie;
- Aviz de libera practica valabil pe anul 2019;
- Cunostinte operare PC si a programului de gestiune pentru farmacii;
- Cunoasterea produselor medicamentoase si parafarmaceutice (recomandare terapeutica, mod de administrare, contraindicatii, asocieri mediamentoase etc.);
- Constituie avantaj, experienta in farmacii cu circuit deschis minimum 1 an;
- Abilitati de comunicare si relationare.

Descrierea jobului

1. Responsabilitati:
- Interactioneaza cu clientul si recomanda medicamente si produse parafarmaceutice;
- Elibereaza retete sub supravegherea farmacistului;
- Introduce facturi in gestiune;
- Participa la receptia cantitativa si calitativa a produselor intrate in farmacie;
- Participa la activitatile solicitate de farmacistul diriginte.

2. Beneficii:
- salariu motivant
- posibilitate de lucru suplimentar, conform Codului Muncii, cu retribuire corespunzatoare
- alte beneficii
- mediu de lucru placut.

Telefon 0722-428289

Anunturi recomandate

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.