Vei fi notificat de cate ori:
Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Operatori utilaje Sibiu doar cu poze

  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 20 / 50

  • Căutăm o persoană cu capacitate de concentrare și atenție pentru a ocupa un post de Reglor de utilaj în cadrul fabricii Transilvania Pack & Print din Șura Mică, Sibiu. Canidatul ideal trebuie să aibă: - Cunoștințe și experiență în domeniul producției pe utilaje; - Cunoștințe tehnice; - Disponibilitate pentru muncă în trei schimburi; - Spirit de observație dezvoltat; - Deprinderi de acordare și transmitere de informații. Trebuie să fie: - Punctual; - Atent la detali; - Îndemânatic. Principalele atribuții și sarcini: - Reglează utilajul în mod corespunzător și în timp util; - Supraveghează procesului producție; - Răspunde de calitatea produselor fabricate; - Răspunde de curățenia și întreținerea utilajului; - Răspunde de activitatea personalului auxiliar. Descrierea companiei: Transilvania Pack and Print este un furnizor principal de ambalaje tipărite offset, de carton (duplex) și carton ondulat, pe piața de ambalaje din România. Compania a fost achiziționată în decursul anului 2019 de către grupul austriac Rondo Ganahl, unul dintre cei mai mari producători de carton ondulat de pe piața locală prin subsidiara sa din România, Rondocarton. Rondocarton a achiziționat cota majoritară a TPP și a preluat conducerea executivă a companiei cu data de 01.06.2019. Prin această achiziție, Rondocarton intenționează să-și întărească și să-și extindă portofoliul actual, consolidând și mai mult poziția de unic partener de soluții de ambalat pentru clienții săi.

  • Responsabilităţi: - diagnosticarea corecta a defectiunilor utilajelor si efectuarea reparatiilor necesare - efectuarea de reglaje pe liniile de montaj monitorizarea permanenta a stocului de piese de schimb - completarea fisei tehnice corespunzatoare fiecarei reparatii/ reglaj Cerinte: - absolvent de şcoală profesională – profil mecanic, electromecanic - noţiuni generale de exploatare – utilizare a Echipamentelor Tehnice - disponibilitate de lucru în 3 schimburi Beneficii: - salariu motivant - tichete de masa – 15 lei - spor 200% pentru ore suplimantare - spor de noapte 30% - prime de sarbatori - decontare transport - servicii medicale gratuite - abonament activităţi sportive

  • Responsabilitati: prelucrarea pieselor pe baza desenelor tehnice; calculul tolerantelor; masurarea cu sublerul, micrometrul si alte aparate de masura si control. Profil candidat: studii tehnice (preferabil); cunostinte de citire si interpretare a unui desen tehnic; sunt eligibili atat candidati fara experienta, cat si candidati fara experienta insa vor fi angajati acei candidati cu abilitati tehnice; persoanele de interes sunt cele pozitive, dornice sa invete o meserie, implicate si responsabile. Program de lucru in 3 schimburi. Beneficii: tichete prime bonusuri asigurari fabrica noua / *Trimitand cv-ul/datele dvs. sunteti de acord cu prelucrarea datelor personale de catre Job Partner in scopul recrutarii conform https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/.

  • Operator CNC Căutăm o persoană autonomă și cu spirit de echipă pentru postul de Operator CNC în cadrul companiei Transilvania Pack & Print din Șura Mică, Sibiu. Compania este specializată în producerea ambalajelor de carton duplex/triplex si a etichetelor. Cerințe: Experiență pe mașini cu comandă numerică; Experiență în domeniul producției; Cunoștințe despre utilizarea instrumentelor de măsură și control; Bună rezistență fizică și seriozitate; Disponibilitate de lucru în 3 schimburi. Responsabilități: Reglează utilajul; Setează/optimizează și urmărește parametrii de lucru ai echipamentelor; Controlează conformitatea setărilor utilajelor înainte de lansarea producției și în timpul producției; Controlează calitatea tiparului / a ștanțării / a lipirii; Efectuează întreținerea preventivă a utilajului; Coordonează echipa de pe utilaj. Beneficii: Tichete de masă; Transport asigurat; Plata orelor suplimentare cu 200%; Prime de sărbători; Al 13-lea salar.

  • Compania Transilvania Pack & Print angajează Stivuitorist pentru fabrica din Șura Mică, Sibiu. Pentru ocuparea postului este nevoie de: Autorizație ISCIR de stivuitorist; Minim 6 luni experiență pe un post similar; Disponibilitate pentru muncă în trei schimburi. Principalele atribuții: Încărcarea/descărcarea/transportul de materiale, materii prime, produse finite; Întreținerea stivuitorului și asigurarea bunei funcționări a acestuia; Contribuie la recepția mărfurilor; Contribuie la organizarea mărfurilor în depozit. Beneficii: Tichete de masă; Transport asigurat; Plata orelor suplimentare cu 200%; Prime de sărbători; Cursuri de formare profesională; Al 13-lea salar. Descrierea companiei Transilvania Pack and Print este un furnizor principal de ambalaje tipărite offset, de carton (duplex) și carton ondulat, pe piața de ambalaje din România. Compania a fost achiziționată în decursul anului 2019 de către grupul austriac Rondo Ganahl, unul dintre cei mai mari producători de carton ondulat de pe pia a locală prin subsidiara sa din România, Rondocarton. Rondocarton a achiziționat cota majoritară a TPP și a preluat conducerea executivă a companiei cu data de 01.06.2019. Prin această achiziție, Rondocarton intenționează să-și întărească și să-și extindă portofoliul actual, consolidând și mai mult poziția de unic partener de soluții de ambalat pentru clienții săi.

  • Salveaza cautarea