Vrei sa primesti notificari de la Romjob?

Trimite

Angajam dispecer de transport si logistica in SIBIU

Descriere

Descriere Candidatul ideal
Candidatul ideal:
* Cunostinte pe calculator (rapiditate) : scanat , mailuri, confirmat comenzi
* Abilitati in utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Outlook, Excel, Word)
*Limba engleza - nivel mediu
*Cautat curse si transmise mai departe catre soferi (mentinut status la clienti) pe site : Bursa , Trans , TimoCom
* Excelente capacitati de planificare si coordonare;
* Foarte bune abilitati de comunicare si organizare;
* Capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan;
*Organizat,autodidact,gandeste pozitiv ,flexibil,dinamic,responsabil
*Capacitatea de a lucra in conditii de stres si termene limita
*Experienta in domeniul transporturilor constituie un avantaj

Descrierea jobului:
* Organizeaza, coordoneaza si planific activitatea de transport zilnica
* Receptioneaza si administreaza solicitarile clientilor
* Monitorizeaza pozitia camioanelor si programul de activitate zilnice al soferilor pe care ii coordoneaza
*Transmite detaliile legate de transport soferilor si mentine legatura directa cu acestia
* Inregistreaza informatiile specifice curselor si conducatorilor auto in softurile interne
* Solicita furnizorilor cu care lucreaza documentele stabilite
procedural .
*Mentine confidentialitatea informatiilor si a datelor de lucru.

Adauga CV

Fisierele acceptate sunt: doc, docx, pdf cu o marime maxima de 10Mb.