Trimite

Consilier vanzari optica

Specificații
Numele companiei RAMDISTRIB IMPEX SRL
Descriere

Cerinte
Pentru clientul nostru, o importanta companie ce ofera servicii si produse in domeniul opticii medicale.

Candidatul ideal:
Experienta de minimum 2 ani in calitate de consilier vanzari;
Experienta sau cursurile de optometrist reprezinta un avantaj;
Studii medii;
Cunostinte de engleza la nivel mediu;

Responsabilitati
Atributii:
Preia clientii veniti de la consultatii sau din surse externe;
Ajuta clientii in ceea ce priveste identificarea unui produs in conformitate cu standardele acestora;
Ofera consiliere clientului in ceea ce priveste lentilele si ramele care urmeaza sa se aleaga;
Verifica comenzile plasate pentru a se asigura ca sunt trimise correct si conform cu ce s-a agreat cu clientul;
Mentine legatura cu furnizorii cu scopul de a urmari comenzile pentru diverse produse;
Urmaresc comenzile de lentile si le transmite apoi catre atelier pentru prelucrare; (comenzile de lentile nu le dau ei, ei trebuie doar sa le urmareasca)
Verifica in permanenta statusurile comenzilor;
Se asigura ca primirea comenzilor se face in termenele impuse;
Asigura aspectul estetic al marfurilor prin asigurarea unei prezentari optime a acesteia la raft;
Gestioneaza in sistemul intern politele de asigurare emise de catre vanzator;
Gestionarea reclamatiilor primite de la client ( de ex daunele intervenite );
Mentinerea legaturii cu clientii cu scopul de a-i informa despre statusul comenzii;
Preluarea livrarilor de produse (rame si lentile) si atribuirea lor catre comenzi care urmeaza a fi trimise catre montaj;

Alte informatii
Beneficii:
Salariu atractiv;
Masa de pranz cumparata zilnic de la restaurant in functie de alegerea angajatului;
Bonus de performanta;

Beneficii
Bonus de performanta
Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
Training-uri
Cursuri
Certificari Atestate
Catering decontarea mesei de pranz
Teambuilding-uri excursii
Petreceri evenimente companie

PASCU ADRIAN