Trimite
3

Tinichigiu carosier, Mecanic auto, Pregatitor - vopsitor auto

Specificații
Numele companiei BM CAR SOLUTION SRL

Societatea BM CAR SOLUTION isi mareste echipa cu un Tinichigiu carosier, un Mecanic auto si un Pregatitor - vopsitor auto.
Candidatul Ideal
Sa aibă însuşiri de personalitate: seriozitate responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteza de reacţie, capacitate de orientare in spaţiu, capacitate de comunicare, etc.)

Descrierea jobului - Tinichigiu carosier
- taie dupa tipare masuri si forme pe foaia de tabla;
- lucreaza cu foaia de tabla, fie prin folosirea masinilor fie cu ajutorul ustensilelor manuale, cum sunt foarfeci de tabla, baroase, role de îndoit, îmbina componentele prin sudare, nituire sau sudura electrica;
- utilizeaza produse pentru repararea caroseriilor;
- realizeaza raportari saptamanale catre Administrator;
- manifesta disponibilitate catre dialog, receptivitate, calm, tact in relatiile de serviciu
- raspunde de calitatea lucrarilor executate
- executa alte sarcini solicitate de seful direct sau de conducerea companiei
- intretine ordinea si curatenia in incinta service-ului

Descrierea jobului - Mecanic auto
- stabileste diagnosticul si identifica piesele care necesita inlocuire
- realizarea reparatiilor necesare mijloacelor auto
- stabilirea necesarului de piese de schimb si emiterea comenzilor necesare catre seful direct
- anunta seful de service in cazul in care constata si alte probleme decat cele consemnate initial
- raspunde de efectuarea corecta si la timp a reparatiilor mijloacelor de transport

Descrierea jobului - Pregatitor - vopsitor auto
- executa lucrarile de pregatire a pieselor in vederea vopsirii,conform ordinului de reparatie.
- verifica piesele care au fost pregatite (reparate) daca sunt functionale si sunt la standardele date de constructorii
- asigura calitatea mijloacelor materiale, echipamentelor si a utilajului specializat pe care il utilizeaza
- aplica regulile si procedurile de lucru si respecta documentatia constructorului
- introduce masina in atelier in vederea repararii
- primeste de la seful de echipa masina impreuna cu ordinul de reparatie bonul de piese si nota de constatare
- pregateste si izoleaza elementele de caroserie care au nivel de complexitate ridicat in vederea vopsirii
- identifica codul de culoare in vederea pregatirii vopselei
- pregateste vopseaua in vederea aplicarii ei pe elementele avariate ale vehiculului conform codului de culoare
- introduce masina sau elementele de caroserie in cuptorul de vopsit
- aplica suplimentar vopseaua si pe alte elemente de caroserie la sugestia furnizorului de vopsea
- verifica lucrarea dupa finalizare si dupa caz se aplica suplimentar o polisare a elementelor
- anunta seful de echipa atunci cand este necesara executarea unor noi lucrari fata de cele din documentele initiale
- respecta manualul de reparatie al constructorului in realizarea lucrarilor
- verifica daca elementele au fost reparate conform normelor tehnice
- preda elementele reparate catre departamentul tinichigerie

Experienta: minim 2 ani experienta pe un post similar
Salariu atractiv.
In cazul in care profilul tau corespunde cerintelor noastre, nu ezita sa ne contactezi!

BM CAR SOLUTION