Te putem ajuta cu un loc de munca pe perioada NEDETERMINATA in Sibiu!

Specificații
Numele companiei Manpower

Compania noastră caută un Reprezentant Vânzări pentru showroom-ul nostru din Sibiu. Dacă sunteți o persoană dinamică, orientată către clienți și dornică să se alăture unei echipe dinamice și în creștere, această poziție ar putea fi potrivită pentru dumneavoastră.

Cerințe:

Absolvent Studii Medii în Domeniul Tehnic: Preferabil să fiți absolvent de studii medii în domeniul tehnic, cu studii superioare constituind un avantaj.

Experiență Relevantă în Domeniul Vânzărilor: Experiența anterioară în domeniul vânzărilor este necesară pentru a putea gestiona cu succes cerințele acestei poziții.

Abilități Excepționale de Vânzare și Comunicare: Sunteți solicitat să demonstrați abilități excelente de vânzare și comunicare pentru a interacționa eficient cu clienții și pentru a promova produsele și serviciile companiei noastre.

Atitudine Orientată către Client și Performanță: Atitudinea dvs. față de clienți și dorința de a obține rezultate remarcabile sunt esențiale pentru succesul în această poziție.

Cunoștințe de Operare PC: Aveți cunoștințe solide de operare PC, inclusiv Microsoft Word și Excel, pentru a putea gestiona corect documentele și rapoartele necesare.

Descrierea Jobului:

Promovarea activă a produselor și serviciilor companiei și acordarea de suport și consultanță clienților în cadrul showroom-ului din Sibiu.
Evaluarea fiecărei situații prezentate de client și utilizarea tehnicii de vânzare consultativă pentru a găsi cea mai potrivită soluție.
Oferirea de consultanță clienților, întocmirea ofertelor și încheierea contractelor conform politicii de vânzare a companiei.
Solicitarea constantă a feedback-ului de la clienți pentru a asigura satisfacția acestora.
Gestionarea portofoliului de clienți alocați showroom-ului din Sibiu.
Responsabilitatea atingerii obiectivelor de vânzare stabilite.
Identificarea oportunităților de business și dezvoltarea de relații de parteneriat.
Întocmirea și transmiterea periodică a rapoartelor de vânzări.
Beneficii:

Pachet Salarial Motivant (salariu fix + comision), în concordanță cu performanța și realizările dumneavoastră.
Stabilitatea Locului de Muncă în cadrul unei companii locale mari și dinamice, în creștere continuă.
Oportunitate Unică: Construirea unei cariere în cadrul unei companii locale mari și dinamice, care se adresează atât pieței naționale, cât și principalelor piețe din vestul Europei.

Dacă sunteți pregătit să vă asumați această provocare și să contribuiți la succesul continuu al companiei noastre, vă încurajăm să aplicați pentru această poziție. Oportunitatea de a construi o carieră solidă și de a vă dezvolta într-un mediu profesional și stimulant vă așteaptă!

Manpower HR