Trimite
2

Sagem srl caută colegi pentru postul de lucrator calificat in crsterea pasarilor în cadrul fermei de

Specificații
Numele companiei SAGEM SRL
Meserie crescator animale
Descriere

Candidatul ideal:
Studii minim 8 clase;
Persoană activă, implicată, responsabilă, receptivă, ușor adaptabilă;
Seriozitate responsabilitate, echilibru, receptivitate, calm, corectitudine, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa detina calitati psihice (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare
Descrierea jobului
Pregăteste adăpostului în vederea populării cu pui de o zi
Curăta mecanic adăpostul scoate gunoiul de grajd de la seria anterioara
Execută spălarea, varuirea, dezinfectarea spaţiilor pentru puii de carne in conformitate cu cerintele sanitar veterinare, sigilarea ulterioara a halelor
Respecta si aplica procedeele de adapare, hranire, microclimat, vaccinare,etc dupa procedurile implementate in ferma
Respecta și aplica normele sanitar-veterinare si de biosecuritate in ferma,
Asigura adaparea si hranirea pasarilor pe intreaga perioada a ciclului de crestere si regleaza utilajele in functie de varsta pasarilor
Pregateste hala in vederea depopularii, respecta dieta inainte de abatorizare dupa indicatiile responsabilului de hala
Livreaza puii de carne, incarca puii in lazi si in mijloacele de transport, respecta regulile de bunastare la prinderea si incarcarea puilor in vederea abatorizarii
Respecta procedurile emise si implementate la nivelul fermei
Ajuta la indeplinirea targetelor stabilite de catre conducerea unitatii;
Respecta normele de igiena si securitate a muncii;
Utilizeaza resursele existente exclusiv in interesul firmei
Păstrează în permanenţă ordinea şi curăţenia la locul de muncă;
Informează persoanele responsabile de orice defecțiune în funcționarea echipamentelor din dotarea halelor de crestere;
Respectă prevederile normativelor interne şi procedurile de lucru privitoare la postul său;
Participă la instructajele organizate pe specific de activitate;
Respecta normele de protectie a mediului;
Beneficii:
pachet salarial atractiv
tichete de masa
asigurare transport sau decontare transport (75% din contravaloare abonament)
programe de instruire
pachet de beneficii medicale Regina Maria
alte tipuri de beneficii vor fi detaliate in cadrul interviului de recrutare.

Ignat Petronela