Trimite

Adjunct de magazin Voluntari - Lemon Park

Specificații
Numele companiei Fressnapf Romania

Leadership, bune abilitati de management si de coordonare a unei echipe;
Bune abilitati de comunicare, relationare, planificare, organizare;
Orientare catre rezultate si catre clienti;
Abilitatea de automotivare si de motivare a echipei din subordine;
Bune abilitati de operare PC, Microsoft Office;
Capacitate mare de munca si de prioritizare a task-urilor;
Fire corecta, responsabila, analitica, atitudine pro-activa;
Experienta in vanzari de minim 2 ani, experienta pe un post similar - 1 an;
Atestat de stivuitorist, reprezinta un avantaj;
Studii medii de specialitate - în domeniul medicinei veterinare, medicinei umane, farmaciei, chimiei, biologiei, reprezinta un avantaj.

Responsabilitati:

Coordoneaza si participa activ in toate activitatile magazinului;
Planifica, aplica si monitorizeaza strategiile implementate pentru atingerea target-urilor;
Monitorizeaza activitatea de vanzare si evolutia vanzarilor, intocmind rapoartele de vanzari la timp;
Se implica activ in recrutarea si training-ul consilierilor de vanzari si monitorizeaza constant rezultatele acestora, asigurand in acelasi timp integrarea noilor membri in echipa;
Imbunatateste imaginea firmei prin instruirea si motivarea echipei;
Urmareste aprovizionarea optima, corecta si la timp a magazinului, precum si transferul produselor intre magazine;
Efecuteaza estimarea activitatii de vanzare pe diversi indicatori si informeaza angajatii din subordine;
Urmareste si realizeaza implementarea corespunzatoare a activitatilor si a campaniilor planificate de catre departamentul de vanzari si de marketing;
Urmareste si realizeaza indicatorii de performanta;
Este responsabil de operatiunile pe casa de marcat si de incasari, conform procedurilor transmise de catre management, de respectarea prevederilor si reglementarilor interne.

Beneficii:

Salariu avantajos plus tichete de masa;
Reducere de 30% la achiziționarea produselor Fressnapf cu etichetă proprie (etichetă exclusivă) până la 900 RON sumă brută lună.
Traininguri: instruire cunoștințe despre produse, instruire tehnici de vânzări, dezvoltarea unei baze interne de management cu posibilitate de progres.
Atmosfera prietenoasa.

Descrierea companiei

Am deschis primul magazin în 1990 în Germania și de atunci am devenit lider de piață pentru articole pentru animale de companie din Europa, cu peste 1.900 de magazine și 16.000 de angajați din peste 13 țări. Primele magazine in Romania s-au deschis in august 2022 si intentionam sa creștem an de an. Cheia îmbunătățirii și a succesului nostru dinamic este nu numai selecția largă de produse de calitate, ci și angajații loiali, profesioniști și dedicați. Misiunea grupului Fressnapf este:

Sa facem relația dintre oameni și animale de companie mai ușoară, mai bună și mai fericită.

Pentru a reuși, avem nevoie de oameni cu talent in vânzări și pasiune pentru animale.

Happier Pets. Happier people

Alina Tosa