Trimite

Electrician in constructii

Specificații
Numele companiei ABC HUMAN CAPITAL
Descriere

Descriere Post:

Viitorul angajat va face parte din departamentul de montaj, care se subordonează managerului general. Va lucra într-o echipă de montaj formată din 2 până la 6 tehnicieni, fiecare echipă fiind condusă de un Șef de Echipă, care, la rândul său, se subordonează managerului general. Majoritatea tehnicienilor sunt angajați de la înființarea companiei.

Responsabilități:

Viitorul angajat va fi responsabil de montajul instalațiilor electrice, inclusiv, dar fără a se limita la:
Execuția de trasee de canal cablu metalic suspendat de tavan, montat pe perete tavan;
Execuția de trasee electrice prin tub canal PVC;
Montajul tablourilor electrice și a aparatajului terminal (intrerupătoare, prize, lampi);
Conexiuni în echipamente (motoare, lampi etc.), doze, tablouri etc.;
Montaj platbanda OIZn;
Cablajul instalațiilor electrice de forță;
Montajul paratrăsnetelor.
Cerințe:

Experiență minim un an în domeniul montajului instalațiilor electrice în construcții;
Apt pentru lucru la înălțime;
Disponibilitate pentru deplasări în țară;
Cunoștințe tehnice de electricitate;
Abilități practice de citire și înțelegere a planurilor și schemelor electrice;
Diplomă de electrician (școală profesională, liceu, curs de calificare);
Experiență minim un an în instalații electrice în construcții.
Program de Lucru:

Luni-Vineri: 08:00 16:30 (cu o pauză de 30 de minute)
Există situații în care programul se poate prelungi cu una-două ore, plătite suplimentar.
Există proiecte unde este necesar lucrul de noapte, plătit suplimentar.
Contract de Muncă:

Contract de muncă pe perioadă nedeterminată din prima zi.

Deplasări:

Locul de muncă implică deplasări la șantiere pe tot teritoriul țării, inclusiv în București.
Pentru locații la peste 200 km, deplasările se fac pentru maxim 2 săptămâni, cu întoarcere la familie.
Pentru locații la mai puțin de 200 km, deplasările se fac pentru câte o săptămână.
Pentru deplasări se asigură transport și cazare (pensiune hotel apartament).
Beneficii:

Cadru salarial complet transparent și legal;
Bonuri de masă diurnă;
Prime de Paște și Crăciun;
Vouchere de vacanță;
Creșterea numărului de zile de concediu în funcție de vechimea în companie;
Echipament de protecție la locul de muncă;
Scule profesionale.

Alte Calități Apreciate:

Punctualitate;
Dorința de învățare;
Disponibilitate de a lucra în echipă;
Responsabilitate