Trimite

Project manager fotovoltaice

Specificații
Numele companiei Ascent Group Arad

Recrutăm Project manager în București pentru o companie cu experiență la nivel global în construirea și furnizarea sistemelor de energie electrică.

Responsabilități:
Analiza pieței, cercetarea preliminară, evaluarea proiectelor de energie solară și eoliană de peste mări
Colectarea informațiilor despre proiect, dezvoltarea planului programului de investiții vizat și a strategiei de negociere
Participă la evaluarea proiectului, evalează investițiile și alte lucrări, condițiile limită ale proiectului, analiza riscurilor
Se asigură că veniturile proiectului, riscul și alte elemente să îndeplinească cerințele companiei
Menține relația cu partenerii locali, departamentele de energie și gestionare, companiile de rețele electrice și unitățile de construcție
Cooperează în vederea finanțării proiectului.

Candidatul ideal:
Diplomă de licenţă în inginerie electrică energetică instalaţii
Minim 5 ani de experiență de preferat în indudstria de energie electrică
Cunoștințe de limba engleză - nivel avansat
Cunoștințe de limbă rusă, franceză, italiană - de preferat
Experiență cu procesul de investiții și dezvoltare a proiectelor, cu relațiile publice guvernamentale
Experiență în colectarea de informații, negociere în afaceri, planificarea afacerii și controlul riscurilor
Buna cunoaștere a domeniului energiilor regenerabile și în special a domeniului fotovoltaic
Familiarizat cu standardele naționale, locale și industriale legate de proiectarea sistemelor fotovoltaice

Se oferă:
Salariu motivant în funcție de experiență
Tichete de masă 40 lei zi lucratoare
Bonusuri în funcție de performanță

Franzen Alexandru