Trimite

Tehnician Mentenanta

Specificații
Numele companiei ManpowerGroup Romania
Descriere

Candidatul Ideal

Aptitudinile pe care le cautam sunt:

- Studii de specialitate electric electromecanic electronic automatizari

- Experienta in service echipamente industriale

- Cunostinte de baza despre mecanica si pneumatica

- Avantaj experienta in domeniul masini unelte cu CNC PLC

- Avantaj permis de conducere categorie B

- Si nu in ultimul rand spirit de echipa, responsabilitate si atitudine proactiva
Descrierea jobului

ManPower Group Romania recruteaza Tehnician Mentenanta pentru unul dintre clientii sai, o cunoscuta companie din domeniul aerospatial.

Responsabilitatile specifice job-ului sunt:

- Asigura mentenanta echipamentelor de productie;

- Asigura întreținerea preventiva si predictiva a echipamentelor de productie;

- Participă la analiza defectelor in vederea gasirii cauzei radacina si propune solutii proactive pentru evitarea defectelor repetitive si cu impact major (timp cost);

- Propune solutii de imbunatatire in privinta functionarii echipamentelor si sau in general a procesului de mentenanta

- Păstrează inventarul de piese de schimb în conformitate cu nevoile și datele disponibile;

- Actualizeaza inventarul de piese de schimb în functie de consumul realizat in cadrul reparatiilor;

- Operează rapoarte in sistemul digital de întreținere privind reparații, inventar piese de schimb etc;

- Colaborează cu echipele externe de tehnicieni ale producatorului și ale contractorilor d.p.d.v. mentenanta;

Beneficii oferite:

- Tichete de masă (35 lei pe zi)
- Alocație de transport: 470 lei brut
- Bonus de performanță: până la 2500 RON net trimestrial
- Bonus al 13-lea salariu
- Tichete cadou sau suma în numerar pentru: Paște, 1 iunie Crăciun
- Vouchere de vacanță: 3300 RON brut an
- Pensie privată
- Spor de vechime: 0-1 an (1,5% din salariul brut pe lună), 1-10 ani (3% din salariul brut pe lună),
- Indemnizație de pensionare: sub 10 ani (3 salarii de bază medii brute lunare pe companie)

Alexandru.I