Trimite
2

Angajare inginer electrotehnic

Descriere

Cerinte:
Absolvent studii superioare in domeniul tehnic (inginerie electrica si electronic / electrotehnica);
Experienta in domeniul energetic constituie avantaj
Cunostinte de Outlook, Excel, Word;
Capacitate de citire si intelegere a fiselor tehnice;
Interpretare scheme electrice, specificații de test și de componente;
Abilitatea de a lucra independent cat si in echipa;
Responsabilitatea predării la termen şi corect a etapelor de lucru din cadrul proiectelor / activităţilor la care participă
Protejează şi păstreaza în stare de funcţionare echipamentele din inventarul personal
Corectitudine, atitudine pozitiva fata de schimbari
Spirit de ordine si disciplina
Descrierea jobului:
Asigura preluarea informatiilor tehnice ale proiectelor (verifica existenta tuturor detaliilor tehnice necesare si sesizeaza superiorul in cazul in care documentatia este incompleta);
Pregateste liste de materiale, verifica stocuri existente;
Programeaza cu atentie activitatile;
Participarea la revizii curente, revizii tehnice şi reparaţii
Respecta normele de protectie a muncii pentru mentionerea sanatatii si a capacitatii de munca;
Răspunde si respecta procedurile interne legate de utilizarea în condiţii optime a echipamentelor si aparaturii din dotare
Beneficii:

Salariu motivant
Bonuri de masa
Posibilitate de promovare intr-o echipa tanara si dinamica

Descrierea companiei:
ICPE SA este o companie românească cu o structură complexă, acoperind o gamă largă de inovații, concepte noi, în domeniul ingineriei electrice. Activitățile principale sunt axate pe cercetare, dezvoltare, inginerie, fabricarea OEM de produse și servicii inovatoare în domeniul resurse de energie regenerabilă, eficiență energetică, protecția mediului, vehicule electrice, electrotehnologii.

Contact:

ICPE SA