Vei fi notificat de cate ori:
Filtreaza Salveaza cautarea

Anunturi

Finante contabilitate Sibiu

  • Anunturi

    Anunturi pe pagina: 20 / 50

  • 1

    Angajez Economist /Contabil ( contabilitate primara )pentru operatiuni de import -export. Cunostinte de calculator in Excel si word . Trimiteti CV email

  • 1

    Expert contabil in Sibiu, tin evidente contabile la microintreprinderi. 0748835187

  • Candidatul ideal Studii medii economice sau curs de contabilitate; Cunostinte de contabilitate primara si utilizarea calculatorului; Experienta în efectuarea de controale de gestiune; Cunosterea legislatiei in domeniu; Persoana serioasa si responsabila. Permis auto categoria B Descrierea jobului Verifica modul de respectare a dispozitiilor legale si a Procedurilor de lucru privind gestionarea marfurilor si evidenta tehnico- operativa a acestora; Efectueaza inventarierea periodica programata a gestiunilor conform dispozitiilor legale si a Procedurilor de inventariere adoptate de catre societate; Efectueaza inventarierea patrimoniului societatii conform dispozitiilor legale; Adopta masuri pentru prevenirea, descoperirea si recuperarea pagubelor, pentru stabilirea raspunderilor privind diminuarea patrimoniului sau ca urmare a efectuarii de cheltuieli neproductive Arabesque SRL va prelucra datele dvs. cu caracter personal furnizate in timpul procedurii de selectie in conformitate cu GDPR. Pentru mai multe detalii legate de drepturile dvs si de modul in care le puteti exercita, accesati Trimitand candidatura, confirmati ca ati citit si acceptat informatiile cu privire la procesarea si utilizarea datelor dvs. personale.

  • Serviciul Public Administrare Baze Sportive și de Agrement al Municipiului Sibiu cu sediul în Sibiu, Piața Mică, nr. 22, jud. Sibiu organizează concurs pentru ocuparea următoarelor funcții contractuale de execuție vacante, pe perioadă nedeterminată, conform HG 286/2011: - 1 post Inspector de specialitate gr. I A - 1 post Inspector de specialitate gr. I Conditii specifice pentru postul de Inspector de specialitate gr. I A: - Studii superioare în domeniul științe economice absolvite cu diplomă de licență; - Vechime în specialitatea studiilor: minim 7 ani - Cunoștințe operare calculator nivel mediu Concursul se desfășoară la sediul S.P.A.B.S.A. Sibiu, astfel: - Proba eliminatorie cunoștințe calculator: 15.03.2021 ora 09.00 - Proba scrisă: 15.03.2021 ora 13.00 - Interviul: 22.03.2021 ora 10.00 Dosarele de concurs se depun la sediul Serviciului Public Administrare Baze Sportive și de Agrement al Municipiului Sibiu din Piața Mică, nr. 22, Camera 11, până la data 22.02.2021 ora 15.00. Conditii specifice pentru postul de Inspector de specialitate gr. I: - Studii superioare în domeniul științe economice/tehnice/juridice absolvite cu diplomă de licență; - Vechime în specialitatea studiilor: minim 5 ani - Cunoștințe operare calculator nivel mediu Concursul se desfășoară la sediul S.P.A.B.S.A. Sibiu, astfel: - Proba eliminatorie cunoștințe calculator: 17.03.2021 ora 09.00 - Proba scrisă: 17.03.2021 ora 13.00 - Interviul: 23.03.2021 ora 10.00 Dosarele de concurs se depun la sediul Serviciului Public Administrare Baze Sportive și de Agrement al Municipiului Sibiu din Piața Mică, nr. 22, Camera 11, până la data 23.02.2021 ora 15.00. Relatii suplimentare se pot obtine la sediul S.P.A.B.S.A Sibiu, telefon , persoană de contact Dumitru Levezean, e-mail: sau pe bazesportive.sibiu.ro.

  • Responsabilitati: 1. Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor; 2. Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari ; 3. Verifica si corecteaza jurnalul de vanzari; 4. Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora; 5. Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile; 6.Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa; 7. Contabilizeaza si inregistreaza deconturile; 8. Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile; 9. Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica Cerinte: - studii superioare - intocmire declaratii ANAF - lunar/trimestrial - intocmire declaratii statistica - verificare solduri conturi contabile - cunoasterea legislatiei in domeniu - Experienta in societati cu profil de constructii constituie un avantaj

  • Schwarz Gruppe Int este un brand cunoscut si bine integrat pe piața locala si din România, specializat pe vânzarea de consumabile imprimante si servicii de Grafica & Print. Echipa noastră înseamnă fețe zâmbitoare, comunicare familiară, respect și încredere. Ne place să învățăm zilnic unii de la alții (angajați, clienți, parteneri) și vrem să te sprijinim pe tine să-ți maximizezi potențialul și să contribui într-o echipă entuziastă. Ne bucurăm de implicarea continuă în proiecte inovative și nu avem timp să ne plictisim. Și pentru că suntem într-o evolutie constantă, vrem să ne mărim echipa și căutam coleg/colegi de competiție pentru dept. nostru de Grafică&Print. Responsabilitati Operator Digital (Printer, Cutter Plotter ) DTP-ist, Grafician Pregateste documentele pentru imprimare Aseaza documentele primite de la agentii/client in formate optime de productie in functie de tipul de material, dimensiune si tehnologia de imprimare. Realizeaza layouturi in urma brief-urilor primite Opereaza imprimanta digitala Mimaki Printer CJV Opereaza Gravator Laser Opereaza Printer UV Flatbed Opereaza Cutter Plotter Identificarea neconcordantelor aparute intre documentul pregatit si printul martor existent( dimensiune, continut) Completeaza si tine evidenta comenzilor interne primite de la Managerul de Productie. Ofera suport colegiilor din echipa pana la intrarea in productie efectiva a tirajului. Participa la realizarea mostrelor, atunci cand sunt solicitate. Cerinte 2-3 ani experienta in domeniu Grafica, DTP, Tipar de Mari Dimensiuni Cunostinte tehnice de baza (sarcini mici/ medii/ mari) Pricepere in a lucra cu o varietate de materiale si de a gasi solutii sau de a respecta solutiile oferite Operare PC Windows - Microsoft (Word, PowerPoint, Access, Outlook)– Adobe Photoshop, Corel Draw, RasterLink Capabil sa coordoneze mai multe proiecte simultan, respectand termenele Carnet de conducere , poate fi un avantaj Abilitati Creativ si orientat catre detalii. Persoana plina de entuziasm, cu abilitati de comunicare. Bun lucrator in echipa si procese de lucru integrate din cadrul productiei Beneficii Mediu de lucru profesionist, între prieteni Program full-time și stabilitate pe termen lung Posibilitatea de-a creste împreună cu noi Tichete de masa in valoare de 15 lei pe zi (deci teoretic in 315 lei/luna) 1 zi de concediu in plus pe an la fiecare an vechime in companie; Prima de casatorie sau nasterea unui copil; Prima de 5% din suma salariul de incadrare pe ultimii 3 ani; Al 13-lea salariul incepand cu al 4 an de vechime; Tichete cadou de Pasti si de Craciun Abonament de sanatate la Polisano Orele suplimentare sunt platite cu spor de175 % Daca vrei sa ne cunosti, sa inveti si sa te dezvolti si nu in ultimul rand sa-ti petreci zilele de Luni pana Vineri alaturi de noi, saluta-ne cu un CV la si afla mai multe despre noi accesand schwarz-toner.ro

  • 12

    Societate de constructii drumuri si autostrazi angajaza economist . Descrierea postului: Titularul postului are rolul de a asigura evidentierea, organizarea i func ionarea departamentului economico - financiar contabil, evidenta resurselor financiare, tehnologice i umane . Cerin e: studii superioare, utilizarea computer (Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint), experienta minim 2 ani, carnet conducere cat B Abilita i: abilita i de comunicare la nivel individual i de grup, flexibilitate, spirit de ini iativa, lucru in echipa, negociere, Capabil sa i i gestioneze timpul i sa lucreze sub presiune, orientat catre rezolvarea de probleme, sim de raspundere, capacitate de analiza i sinteza, planificare, monitorizare, evaluare i raportare. Salariu atractiv.

  • Salveaza cautarea