Trimite
1

Bucatar Sous Chef

Specificații
Numele companiei New Chicago Restaurant

Căutăm un Sous Chef talentat și experimentat care să se alăture echipei noastre culinare dinamice. În calitate de Sous Chef, vei juca un rol crucial în asistarea șefului bucătar în gestionarea tuturor aspectelor operațiunilor din bucătărie.

Aceasta este o oportunitate unica de a vă prezenta abilitățile culinare și creativitatea într-un mediu inovator și rapid.

Responsabilitati:

-Vei ajuta Bucătarul șef în planificarea și executarea meniurilor care sunt atât creative, cât și în conformitate cu conceptul restaurantului nostru

-Vei Supraveghea și instrui personalul din bucătărie, asigurându-te că respectă cele mai înalte standarde de preparare și prezentare a preparatelor.

-Vei colabora cu Bucătarul sef pentru a dezvolta noi feluri de mâncare și pentru a îmbunătăți rețetele existente

-Te vei asigura că toate tehnicile de preparare și gătire a alimentelor sunt executate la PERFECȚIE.

-Monitorizați nivelurile stocurilor și asistați la comandarea de consumabile pentru a menține nivelurile optime ale stocurilor

Menținerea unei bucătării curată și organizată, respectând toate reglementările de sănătate și siguranță

Asistență la dezvoltarea și implementarea măsurilor de control al costurilor pentru atingerea obiectivelor financiare

Cerințe:

-Experiență dovedită ca Sous Chef într-un restaurant cu volum mare și cu ritm rapid

- Cunoștințe puternice ale tehnicilor culinare și pasiune pentru crearea unor preparate excepționale

-Excelente abilități de conducere și comunicare

-Abilitatea de a lucra bine sub presiune și într-un mediu de echipă

-Atenție la detalii și angajament de a menține standarde înalte de calitate și prezentare a alimentelor

-Flexibilitatea de a lucra seara, weekend-urile și vacanțele, după cum este necesar

Este de preferat diplomă culinară sau experiență echivalentă

Dacă ești un Sous Chef pasionat și dedicat, care dorește să-ți ducă cariera la un alt nivel, ne-ar plăcea să auzim de la tine. Aplica acum pentru a te alatura echipei noastre.

Daniel Macsim