Trimite
4

Farmacist/Asistent farmacist

Specificații
Numele companiei LARA FARM
Profesie asistent
Descriere

Candidatul Ideal
Ne mărim echipa și ne căutam coleg/colegă în funcția de Farmacist/ Asistent de farmacie pentru locațiile noastre din Iași.
În farmaciile LARA FARM, te vei simți ca acasă, lucrând într-un mediu plăcut, unde poți fii tu însăți/ însuți alături de colegi profesioniști și prietenoși. Te așteptăm în echipa noastră unde facem totul ca la carte și învățăm ceva util din fiecare situație pentru a duce mai departe bunele tradiții farmaceutice.

Ne dorim să devenim colegi cât mai repede, însă am dori să îți facem cunoscut și profilul profesional al viitorului Farmacist/Asistent de farmacie LARA FARM:
Studii superioare d specialitate - Facultatea d Farmacie / Absolvent al Școlii postliceale de farmacie Certificat d Membru al Colegiului Farmaciștilor din România, avizat pe anul in curs; Dorința de a ajuta oamenii și de a fi atât suport uman cât și profesional pentru aceștia; Dorința de a evolua și de a construi împreună cu noi; Creativitate, inițiativă și spirit de echipă.

Descrierea jobului
RESPONSABILITĂȚI FARMACIST:
Respectă formele legale de eliberare a medicamentelor. Informează pacienții asupra modului de administrare a medicamentelor, precum și asupra potențialelor riscuri și efecte adverse. Răspunde de organizarea și efectuarea corectă și la timp a tuturor lucrărilor de gestiune. Supraveghează și coordonează activitatea de eliberare a produselor farmaceutice de către asistentul de farmacie. Administrează stocurile și urmărește termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice.

RESPONSABILITĂȚI ASISTENT DE FARMACIE:
Activităti administrative/operaționale. Identificarea nevoilor pacienților și formularea recomandărilor. Informarea pacienților despre modul de utilizare al medicamentelor și despre potențialele lor riscuri sau efecte adverse. Aprovizionează și așează marfa la rafturi; aplică prețurile pe produse. Eliberarea medicamentelor sub supravegherea unui farmacist. Participarea periodică la inventarierea produselor din cadrul farmaciei.

Ca beneficii, vei avea parte de:
Suportul unor echipe unite și orientate către oameni, atât din interiorul farmaciei, dar și din întreaga companie; O comunicare constantă și transparentă în interiorul companiei; Un pachet salarial corelat cu experiența și nivelul de cunoștințe; Tichete de masă; Card de fidelitate LARA FARM cu reduceri preferențiale pentru angajați; Oportunități reale de promovare internă.

Îți mulțumim pentru aplicare și abia așteptăm să ne cunoaștem într-o primă discuție!

Condur Loredana